Trener Reala Zinedine Zidane si je po zadetkih Karima Benzemaja v 87. in Casemira v 93. minuti pošteno oddahnil. Foto: EPA

Predtem je za gostitelje dvakrat zadel Marcus Thuram, sin nekdanjega zvezdnika Juventusa in Barcelone Liliana Thurama. Prvič v 33. minuti z dobrih desetih metrov po lepi akciji in podaji z desne strani, v 58. minuti pa iz bližine po odbiti žogi vratarja Reala Thibauta Courtoisa. Ta je nato preprečil vodstvo domačih s 3:0.

Madridčani so v uvodne pol ure zapravili nekaj priložnosti za vodstvo, v 46. minuti pa je Marco Asensio zadel vratnico. Oba gola so dosegli na podoben način iz neposredne bližine. Casemiro je bil najprej podajalec (Benzema je postal drugi nogometaš v zgodovini, ki je zadel že v 16. zaporedni sezoni v tem tekmovanju), nato pa se je še sam vpisal med strelce.

Zadetki s tekem v Bergamu, Madridu in Mönchengladbachu
Samir Handanović je v Kijevu ohranil svojo mrežo nedotaknjeno. Foto: EPA

Borussia je že prejšnji teden prejela zadetek tik pred koncem, ko se je v Milanu z Interjem prav tako razšla z 2:2. Italijani so tokrat gostovali v Kijevu pri Šahtarju iz Donecka in remizirali brez zadetkov.

Črno-modri bi si zaslužili več, saj so bili boljši in v prvem polčasu dvakrat zatresli prečko (Nicolo Barella in Romelu Lukaku), v drugem pa je Lautaro Martinez zgrešil prazna vrata. Šahtar, ki je prejšnji teden v gosteh s 3:2 premagal Real, ni resneje ogrozil Samirja Handanovića.

Iličić začel akcijo za izenačenje

Po zaostanku z 0:2 se je vrnila tudi Atalanta, ki je v Bergamu z 2:2 remizirala z Ajaxom. Josip Iličić je igral do 78. minute, dvakratni strelec za v drugem polčasu prerojene gostitelje pa je bil Duvan Zapata.

Josip Iličić je pri zadetku za izenačenje na 2:2 v 60. minuti vzel odbito žogo na svoji polovici igrišča in zaposlil Maria Pašalića, ta pa jo je podaljšal do Duvana Zapate, ki je še drugič zatresel mrežo. Foto: EPA

"Jojo", ki je imel najlepšo priložnost v 15. minuti, a je iz ugodnega položaja na robu kazenskega prostora streljal visoko prek vrat, je začel akcijo za izenačenje po protinapadu v 60. minuti, sodeloval pa je tudi pri akciji za prvi gol šest minut prej. Do konca srečanja bi lahko obe moštvi dosegli še tretji zadetek. V prvem polčasu je pri drugem zadetku Nizozemcev v 38. minuti napako storil vratar Marco Sportiello.

Na drugi tekmi skupine D je Liverpool z 2:0 premagal Midtjylland. Danski prvaki so imeli pred potrditvijo domače zmage v sodnikovem podaljšku v 89. minuti sijajno priložnost za izenačenje. Prihodnji torek bodo redsi gostovali pri Atalanti.

Gomez: Iličić je bil okužen z novim koronavirusom

Kapetan Atalante Alejandro Gomez je v pogovoru za argentinsko televizijo Tyc Sports razkril nekaj podrobnosti o težavah Josipa Iličića, ki poleti med drugim ni nastopil na sklepnem turnirju Lige prvakov v Lizboni, kjer so Bergamčani v četrtfinalu izgubili proti PSG-ju. "Okužen je bil z novim koronavirusom, zelo je trpel in zbolel za depresijo. Pridejo trenutki, ko ti hoče glava eksplodirati. Zdaj je z njim vse v redu," je dejal Gomez. Iličić je zadnjo tekmo v prejšnji sezoni odigral 11. julija, na zelenice pa se je vrnil pred desetimi dnevi na srečanju proti Napoliju.

Mojstrovina Kimmicha za tri točke Bayerna

Branilec naslova Bayern je v Moskvi premagal Lokomotiv z 2:1. Povedel je v 14. minuti z zadetkom Leona Goretzke z glavo. Dobrih deset minut pozneje je Kingsley Coman zadel vratnico.

Bayern z golom Kimmicha zmagal v Moskvi

Gostitelji, ki jih vodi nekdanji trener Olimpije Marko Nikolić, so izenačili v 70. minuti, mrežo je zatresel Anton Mirančuk. Nekaj minut zatem je imel priložnost še Ze Luis, toda streljal je malo mimo vrat. Če bi v napadu dveh proti enemu podal prostemu soigralcu, bi se mogoče končalo s presenetljivo zmago Rusov. Kazen je prišla hitro: v 79. minuti je Joshua Kimmich iz obrata s slabih 20 metrov žogo z nizkim strelom iz voleja poslal v spodnji kot za nove tri točke Bavarcev.

Joao Felix blestel v Madridu

Na drugi tekmi skupine A je Atletico Madrid Jana Oblaka s 3:2 ugnal Salzburg, potem ko je Joao Felix zmagoviti zadetek dosegel v 85. minuti. Portugalec je v 52. minuti poskrbel tudi za to, da je vodstvo gostov na začetku drugega polčasa trajalo samo pet minut, v prvem polčasu pa je pri izidu 0:0 z atraktivnimi škarjicami zadel prečko.