Lionel Messi je letos v španskem prvenstvu dosegel že neverjetnih 33 golov. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je blestel na Santiago Bernabeuu. Foto: EPA

Barco je na Camp Nouu v vodstvo v 11. minuti popeljal Leo Messi, ki je žogo popeljal v mrežo po odlični podaji Xavija. Raoul Cedric Loe je z roba kazenskega prostora v 24. minuti presenetil Victorja Valdesa, vendar je že štiri minute pozneje Barcelona znova povedla. Z bele točke je bil natančen Messi. Zaradi igranja z roko v kazenskem prostoru si je Alejandro Arribas prislužil drugi rumeni karton, kmalu zatem pa je Fernando Teixeira Vitienes izključil tudi gostujočega trenerja Joseja Luisa Mendilibarja.

Še pred odmorom so Katalonci prek Pedra Rodrigueza prednost povišali. V drugem delu je po izjemni dvojni podaji z Davidom Villo Messi v 56. minuti dosegel tretji gol, dobro minuto zatem sta napadalca še enkrat sijajno sodelovala, v akciji je bil udeležen tudi Adriano. Messi je mrežo zatresel še četrtič.

Odličen drugi polčas Reala
Real je drugič zapored visoko zmagal. Tokrat je vse gole dosegel v drugem polčasu. V prvem so se branilci naslova španskega prvaka z mestnimi tekmeci še nekoliko mučili, v drugem polčasu pa je ekipo nekoliko prerodil Sami Khedira, ki je zamenjal Raula Albiola, in v 53. minuti so gostitelji povedli po kotu, mrežo pa je zatresel Sergio Ramos.

Po vodstvu je Real ''stopil na plin''. Po hitrem protinapadu je Cristiano Ronaldo v 62. minuti povišal na 2:0, le tri minute pozneje pa je Portugalec z glavo zadel po podaji Angela di Marie. Končni izid je z 21. golom v La ligi letos postavil Ronaldo z bele točke, potem ko je nad Luko Modrićem prekršek v kazenskem prostoru naredil Alberto Lopo.

Drugi ostaja Atletico Madrid, a ima po porazu na San Mamesu pred Realom samo še štiri točke prednosti. Athletic je slavil s 3:0, Atletico pa je nastopil brez najboljšega nogometaša Radamela Falcaa.