Leo Messi je v drugem polčasu odločil tekmo. V devetih tekmah je dosegel že 10 golov v Primeri division. Foto: EPA
David Villa
David Villa je načel mrežo Villarreala sredi prvega dela. To je bil njegov šesti gol v letošnji sezoni. Foto: EPA
Nilmar
Nilmar je izkoristil jezo igralcev Barcelone in izenačil na 1:1. Foto: EPA
Pep Guardiola in Carlos Delgado Ferreiro
Zmedeni sodnik Carlos Delgado Ferreiro je pošteno razjezil tudi trenerja Barce Pepa Guardiolo. Foto: Reuters
Gonzalo Higuain
Z zadetkom Higuaina se je Real povzpel nazaj na prvo mesto La Lige. Foto: Reuters
Novi zmagi Reala in Barce

Gostitelji so povedli v 22. minuti, ko je Andres Iniesta na levi strani lepo zaposlil Davida Villo, Carlos Marchena je z drsečim štatrom zletel v prazno, napadalec Barce pa je je matiral vratarja Diega Lopeza.
Dvojni šok za Barco
V 26. minuti se je zgodil izjemno sporen trenutek. Lionel Messi in Pedro sta sama stekla proti vratom gostov, Pedro je zlahka povišal na 2:0, a sodnik Carlos Delgado Ferreiro je na začudenje vseh zadetek razveljavil. Messi vsaj en meter ni bil v prepovedanem položaju, Pedru pa je nato podal nazaj. Katalonci še niso stresli vse jeze, ko je napadalec Nilmar v protinapadu švignil mimo Carlesa Puyola in z diagonalnim strelom izid poravnal.
Messijev šov v drugem polčasu
V 58. minuti je Barca hitro izvedla prosti strel. Xavi Hernandez je podal do Messija, ki si je dvakrat izmenjal dvojno podajo s Pedrom, nato pa z desnico mojstrsko poslal žogo prek Lopeza v mrežo. Deset minut pozneje jo je poceni odnesel Maxwell, ki je podrl Borjo Valera tik pred kazenskim prostorom, gostje so zahtevali rdeči karton, a Delgado Ferreiro je iz žepa potegnil le rumenega. Za končno odločitev je s svojim desetim golom v letošnji sezoni poskrbel Messi, ki je zatresel mrežo, potem ko se je predtem žoga po strelu Pedra odbila naravnost na njegovo nogo.
Villarreal je bil v zadnjih letih zelo uspešen proti Barci, tudi lani sta se obe tekmi končali z neodločenim izidom. "Rumena podmornica" je na Camp Nouu klonila prvič po novembru 2006.

Velika napaka vratarja Gijona
Sporting Gijon že 14 let ni premagal Real Madrida pred svojimi navijači na El Molinonu, negativna tradicija pa se nadaljuje. Real je dolgo napadal vrata Juana Pabla Colinasa, ki se je zelo izkazal in držal neodločen izid. V 82. minuti pa je naredil veliko napako, ki jo je kaznoval Gonzalo Higuain. Po podaji Sergia Ramosa je Karim Benzema, ki je po vstopu v igro v 65. minuti še poživil napad Madridčanov, streljal z glavo. Juan Pablo je strel ubranil, nato pa izpustil žogo, ki jo je Higuain iz bližine poslal v spodnji desni kot. Odgovor Sportinga je bil takojšen. David Barral je strejal z glavo iz okoli pet metrov, Iker Casillas pa se je fantastično izkazal in odbil žogo.