Lionel Messi je bil izjemno razpoložen na tekmi proti Gvatemali. Foto: EPA

25-letni kapetan izbrane vrste, ki je prvič zadel mrežo po približno mesecu počitka zaradi poškodbe, se je s 35 goli na drugem mestu izenačil s Hernanom Crespom. V vodstvu je nekdanji sijajni napadalec Gabriel Batistuta, ki je na 78 tekmah zabil kar 56 golov. Messi je sicer odigral 82 tekem. Maradona je za "albiceleste" zbral 91 nastopov ter dosegel 34 zadetkov.

Messi je Argentino povedel v vodstvo v 15. minuti, ko je mojstrsko zadel po podaji Ezequiela Lavezzija s približno 25 metrov. Zadetka superzvezdnika Barcelone so se domači navijači veselili, kot biga dosegel nogometaš Gvatemale. Na 2:0 je povedel Augusto Fernandez. Vezist Celte iz Viga je mrežo zatresel z glavo po natančni podaji Messija z leve.

Drugi gol na tekmi je še pred koncem prvega polčasa kapetan "gavčov" zabil z bele točke, potem ko je izsilil enajstmetrovko po bliskovitem prodoru z desne. V tretji minuti drugega polčasa pa je še tretjič premagal Ricarda Jereza. Hat trick je dosegel po lepi podaji razigranega Lavezzija.