Po rednem delu je bilo 1:1, ob koncu pa 3:2. Redse je po podaji Fernanda Morientesa že v 43. sekundi z izjemnim volejem v vodstvo popeljal John Arne Riise, popolna ofenziva Chelseaja pa je obrodila sadove šele v 79. minuti, ko je po nenevarnem prostem strelu Paula Ferreire žogo v lastno mrežo preusmeril Steven Gerrard. Ta je le nekaj minut prej zapravil čudovito priložnost za 2:0.

Trener Abramovičevega moštva Jose Mourinho ob izenačenju ni mogel iz svoje kože. Zaradi prsta na ustih, s katerim je želel utišati Liverpoolove navijače, ga je sodnik izključil in preostanek tekme si je ogledal v slačilnici.

Že pred iztekom 90 minut bi lahko zmagovalca odločila Frank Lampard in Milan Baroš, vendar sta bila nenatančna. V podaljšku sta boljšo igro Chelseaja z zadetkoma v 107. in 112. minuti kronala Didier Drogba in Mateja Kežman. Antonio Nunez je le minuto kasneje z glavo znižal izid, za kaj več pa je Liverpoolu zmanjkalo sreče in časa.