Joshua Kimmich je z lobom dosegel vodilni zadetek za Bayern. Foto: Reuters

Črno-rumeni so bili enakovreden tekmec na praznem stadionu Westfalen, kjer bi si "Klassiker" sicer ogledalo 81.365 gledalcev. Serijski nemški prvaki so odigrali zelo disciplinirano srečanje, niso si privoščili nobene napake. David Alaba in Jerome Boateng sta odigrala brezhibno v obrambi, znova sta navdušila Alphonso Davies in Kimmich.

Ko je Hansi Flick 3. novembra postal glavni trener Bayerna, se je krivulja močno obrnila navzgor. Nekdanji pomočnik nemškega selektorja Joachima Löwa ima izjemen občutek tudi za občutljivejše igralce. V spomladanskem delu je Bayern osvojil 31 izmed 33 mogočih točk.

Ura Hansija Flicka kaže, da je do naslova prvaka ostalo še 540 minut. Foto: Reuters

Boateng v 28. sekundi preprečil vodstvo Borussie
Že v uvodni akciji srečanja je Manuel Neuer zapustil vrata, žogo je izbil pred Thorganom Hazardom naravnost do Erlinga Haalanda. 19-letni Norvežan je z desne strani že poslal žogo med nogama Neuerja, a jo je Jerome Boateng odbil z golove črte v 28. sekundi. V uvodne četrt ure Bavarci niso našli pravega ritma, Borussia je z zelo agresivno igro prišla do pobude.

V 19. minuti so se gostje le prebudili. Kingsley Coman je zaposlil Serga Gnabryja, ki je iz bližine že matiral Romana Bürkija, Lukasz Piszczek pa je odbil žogo pred golovo črto.

Mojstrski lob Kimmicha
Iz minute v minuto je bila igra Bayerna boljša. Gostitelji so bili pred odmorom stisnjeni pred kazenskim prostorom, kombinatorna igra Bavarcev je bila odlična. Dve minuti pred odmorom je Bürki stal predaleč iz vrat, tako da ga je Kimmich presenetil z natančnim lobom z 18 metrov. Vratar črno-rumenih se je žoge dotaknil z roko, vendar je vseeno končala za njegovim hrbtom.

Zadetek Kimmicha za zmago Bayerna nad Borussio Dortmund

Ob odmoru je trener Borussie Lucien Favre v igro poslal Jadona Sancha in Emreja Cana. Na začetku nadaljevanja sta zapretila še Leon Goretzka in Robert Lewandowski, ki tokrat ni imel svojega večera, kar je prava redkost v letošnji sezoni. Najboljši strelec Bundeslige tako ostaja pri 27 golih.

Navijači Borussie so derbi spremljali v številnih lokalih. Foto: Reuters

Stieler ni opazil roke Boatenga
V 58. minuti je Haaland streljal z levico, Boateng pa je skušal blokirati strel. Žoga ga je zadela v roko in zletela mimo vrat. Gostitelji so se pritožili pri sodniku Tobiasu Stielerju, ki pa se ni posvetoval z videosodnikom in srečanje se je nadaljevalo.

Neuer sijajno posredoval po strelu Dahouda
Haaland se je nato poškodoval in v 72. minuti je zapustil zelenico. Deset minut pred koncem je imel največjo priložnost za Borussio Mahmoud Dahoud. Nevarno je streljal z 20 metrov, Neuer je že krenil v napačno smer, a mu je še uspelo iztegniti roko. Vrhunska obramba kapetana Bayerna, ki je odigral 400. tekmo v Bundesligi.

Lewandowski stresel vratnico
Zadnjo priložnost na tekmi je imel Lewandowski, ki je v 83. minuti z roba kazenskega prostora zadel vratnico. Borussii do 93. minuti ni več uspelo resneje zapretiti. Ko je Stieler zadnjič pihnil v piščalko, se je videlo, da ta zmaga Bavarcem zares veliko pomeni. Tako sproščenega slavja ni bilo že dolgo.

Tekma, ki bi v običajnih okoliščinah do zadnjega kotička napolnila stadion za 81.365 gledalcev, ki bi poskrbeli za izjemno vzdušje, je v času okrevanja po epidemiji minila ob popolnoma drugačni kulisi, ki je postala začasna nogometna realnost. Foto: Reuters

Kimmich je imel tudi malce sreče
"To so bile zares tri velike točke. Zdaj imamo sedem točk prednosti in tekmece čaka težko delo. V Dortmundu nikoli ni lahko zmagati. Borussia je igrala precej bolje kot jeseni v Münchnu. Tekma je bila zelo izenačena. Vedel sem, da Bürki večkrat stoji precej zunaj vrat. Imel sem malce sreče, da sem se v idealnem trenutku odločil za lob," je bil navdušen Kimmich.

Weserstadion ostaja zaklet za Werder
Werder in Borussia iz Mönchengladbacha sta se razšla brez zadetkov. Bremenčani so imeli pobudo in več priložnosti, tuda na domači zelenici jih prav nič ne gre po načrtih v tej sezoni. Na Weserstadionu so osvojili le šest točk, tokrat so prekinili serijo sedmih zaporednih domačih porazov. Točka je v boju za obstanek premalo.

Pongračić blestel v Leverkusnu
Pravi polom je doživel Bayer iz Leverkusna, ki je izgubil proti Wolfsburgu z 1:4. Izbranci Petra Bosza so gladko dobili prvi dve tekmi po dolgem premoru, tokrat pa so bili popolnoma razglašeni. Hrvaški branilec Marin Pongračić je dvakrat zadel z glavo.