Aluminij je povedel v 32. minuti. Po podaji Marcela Čermaka iz kota je žoga po poskusu Nemanje Jakšića pred vrati prišla do Anteja Živkovića, ki jo je z nekaj metrov potisnil v mrežo.

Bravo slavil v Kidričevem

Matko izenačil po vratnici Baturine
Bravo je izenačil v 59. minuti. Najprej je Roko Baturina stresel vratnico, a je odbita žoga prišla do Aljoše Matka, ki jo je z diagonalnim strelom za prvo vratnico pospravil za hrbet Luke Janžekovića.

Mura je že v prvem polčasu obračuna s Triglavom upravičila vlogo favorita. Muraši so se s 13. prvenstveno zmago četrtemu Aluminiju približali le na točko zaostanka. Foto: www.alesfevzer.com

Zmagoviti gol z glavo
David Brekalo je v 87. minuti dosegel tudi odločilni gol, potem ko je bil po predložku s prostega strela najvišji v kazenskem prostoru in je Janžekovića matiral z glavo. Stranski sodnik je signaliziral nedovoljeni položaj, a je glavni sodnik Mihael Antič zadetek priznal. Matko je v sodnikovem podaljšku stresel še vratnico.

Aluminij je na domačem igrišču izgubil še petič zapored.

Mandić in Bobičanec zapečatila usodo Triglava v Murski Soboti
Na drugi tekmi dneva je Mura upravičila vlogo favorita in z 2:0 ugnala Triglav. Sobočani so bili v prvem polčasu boljši tekmec. Povedli so v 34. minuti, ko je z glavo zadel Staniša Mandić.

Mura prekinila niz treh prvenstvenih porazov

Evrogol Bobičanca
V 42. minuti je po prostem strelu zagrozil Triglav. Tri minute pozneje so sodniki upravičeno razveljavili zadetek Mure, a le malce pozneje je Luka Bobičanec dosegel svoj 12. gol sezone, ko je izjemno udaril s kakšnih 20 metrov in žogo poslal v levi zgornji kot nemočnega Jalna Arka.

Cipot stresel vratnico
V drugem polčasu je bila Mura zelo nevarna v 60. minuti, ko je Kai Cipot zadel vratnico, isti igralec pa je imel v 73. minuti dva strela v bližini gola, a se Jalen Arko ni pustil presenetiti. V 86. minuti je Gašper Udovič poskušal z volejem, a Obradović ni imel veliko dela, to pa je bila tudi zadnja večja priložnost tekme. Mura je tako prekinila niz treh prvenstvenih porazov.