Amadej Maroša je z golom poskrbel za sanjski zaključek sezone pred 4.300 gledalci v Fazaneriji. NŠ Mura oziroma tretja prvoligaška različica nogometnega kluba iz Murske Sobote se je po sedmih letih obstoja prebila v Evropo že v svoji prvi prvoligaški sezoni. Foto: www.alesfevzer.com

Maroša je zadel s pravim evrogolom s kakšnih 18 metrov, potem ko mu je podal Matic Maruško. Vratar gostov Matjaž Rozman je bil ob zadetku nemočen.

Hitro vodstvo Celjanov
Celjani so sicer v Fazaneriji povedli že v tretji minuti. Jure Travner je sprejel globinsko žogo, nato prodrl po levi strani in poslal predložek v sredino, kjer je Luka Kerin poslal žogo mimo vratarja Deana Šafarića v mrežo.

Mura z remijem do Evrope

Amedej Vetrih je bil mož odločitve v Športnem parku ob Kamniški Bistrici. Foto: www.alesfevzer.com

Domžale strle prvake
V derbiju z vrha, ki sicer ni odločal o ničemer, so tretje Domžale z 2:1 porazile prvake iz Maribora, ki jih 30. maja čaka še finale pokala proti Olimpiji.

18. gol Zahovića za strelsko krono
Mariborčani so povedli v 12. minuti, ko si je Luka Zahović izmenjal dvojno podajo z Aleksom Pihlerjem, nato sam prišel pred vratarja Krševana Santinija in ga matiral za 18. gol v sezoni, s čimer je postal tudi najboljši strelec lige.

Domžalčani po zaostanku z 0:1 ugnali Maribor

Avtogol Rajčevića za 1:1
Domači so izenačili v 25. minuti. Tonči Mujan je z leve strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer ga je Aleksander Rajčević poslal za hrbet lastnega vratarja Kenana Pirića.

Vetrih v polno po podaji iz kota
Odločitev o zmagovalcu je nato padla v 38. minuti. Po podaji iz kota je žoga prišla do Amedeja Vetriha, ki jo je s kakšnih desetih metrov pospravil v mrežo. Mariborčanom v nadaljevanju kljub nekaj priložnostim ni uspelo izenačiti.

Alen Krajnc (desno, levo Jure Matjašič) je v 45. minuti dosegel zadetek za zmago Aluminija nad Olimpijo. Foto: www.alesfevzer.com

Krajnc mož odločitve v Kidričevem
Aluminij je za slovo trenerja Oliverja Bogatinova iz Kidričevega premagal Olimpijo z 1:0. Edini zadetek je v 45. minuti dosegel Alen Krajnc. Strel Lucasa Maria Horvata je vratar Nejc Vidmar s težavami odbil, Jure Matjašič je žogo spravil do Krajnca, ki jo je pospravil v gol.

Navijači Mandariću: Milan, adijo
Do konca bi obe ekipi lahko še dosegli kakšen zadetek, a nista izkoristili priložnosti. Gostujoči navijači so ob koncu predsedniku Olimpije Milanu Mandariću namenili še vzklike "Milan, adijo".

Alen Krajnc mož odločitev v Kidričevem

Remi Rudarja in Triglava
V obračunu spodnjega doma lestvice sta se sedmi Rudar in osmi Triglav razšla z remijem (2:2), kar je glede na prikazano pravičen izid. Velenjčani so namreč prevladovali v prvem, Kranjčani pa v drugem polčasu. Točko Gorenjcem je v 90. minuti priboril Luka Majcen, ki je dosegel 17. gol v sezoni, s čimer je zaostal le za Zahovićem.

Krško se je poslovilo z zmago

Krško za slovo od elite ugnalo Gorico
Krško se je od prvoligaške druščine poslovilo z zmago 3:2 nad deveto Gorico. Odločilni zadetek je v 88. minuti dosegel Ante Kordić, potem ko je zadel z roba kazenskega prostora.

Gorica za obstanek najverjetneje s Sežano
Gorica je bila z mislimi že pri kvalifikacijah za obstanek v prvoligaški konkurenci. Tekmi kvalifikacij za popolnitev Prve lige TS med Gorico in drugouvrščeno ekipo druge lige (to bo skoraj gotovo Sežana) bosta že v sredo, 29. maja, in nedeljo, 2. junija. Prva tekma bo na stadionu drugoligaša, povratna pa v Novi Gorici. Vrtnice so sicer ob Celju in Mariboru klub, ki še nikoli ni zapustil prve slovenske nogometne lige.

Gorica, Celje in Maribor so stalni člani I. SNL vse od osamosvojitve Slovenije leta 1991. Ali bodo Primorci, ki se ponašajo s štirimi naslovi državnega prvaka, ostali člani deseterice, bo odločal kvalifikacijski dvoboj z verjetno Taborom Sežano. Foto: www.alesfevzer.com

Bravo pred drugoligaškim naslovom
Druga liga se bo razpletla v nedeljo. Sežanski Tabor v 2. SNL pred zadnjim krogom zaseda 2. mesto, ima pa tri točke zaostanka za Bravom. Sežance v nedeljo ob 17.00 doma čaka boj s Krko, Ljubljančane pa doma z Ankaranom, ki se poslavlja od druge lige, tako da ne bi smelo biti senzacije. Za zdaj še ni odločen drugi potnik v nižjo ligo, najslabše kaže Brežicam, ki morajo doma premagati Beltince in pri tem upajo, da bo Ilirija izgubila pri Nafti.