Luka Šušnjara se veseli gola, ki pa na koncu ni zadoščal za zmago Slovenije. Foto: Twitter NZS
Slovenci potrebovali zmago, a iztržili le remi

Slovenci bi morali premagati Bolgare, da bi še upali na preboj med štiri najboljše drugouvrščene reprezentance iz devetih skupin, ki bi nato igrale dodatne kvalifikacije za dve prosti mesti.

Šušnjara zadel z glavo
Slovenija je povedla v 63. minuti. Po podaji iz kota je David Brekalo dobil skok in žogo podaljšal pred vrata, kjer jo je osamljeni Luka Šušnjara z glavo poslal v mrežo.

Jordanov uspešen s prostega strela
A Bolgarija je izenačila v 86. minuti, ko je Tomislav Jordanov s prostega strela žogo čez živi zid poslal v desni spodnji kot nemočnega Gregorja Sorčana. Statistika: posest žoge 64:36, streli 13:9 - oboje v korist Bolgarije, streli v okvir vrat pa 7:7.

Slovenci, ki so osvojili drugo mesto v skupini 9, bodo v torek za konec kvalifikacij gostovali še pri vodilni Franciji.