Juan Mata je s pravim evrogolom poskrbel za potezo tekme. Foto: Reuters
Jose Mourinho ostaja nočna mora za Arsena Wengerja. Francozu tudi v devetem poskusu ni uspelo premagati Portugalca. Foto: Reuters
Rijo Mijaiči
Rijo Mijaiči je v eni izmed akcij skušal premagati Marka Schwarzerja. Foto: Reuters
Javier Hernandez
Javier Hernandez je dosegel dva od štirih golov rdečih vragov proti Norwichu. Foto: EPA

nad Manchester Cityjem (2:1) vzeli mero še enemu velikemu nasprotniku, saj je v osmini finala ligaškega pokala z 2:0 padel Arsenal.

Oba trenerja Arsene Wenger in Jose Mourinho sta zaradi napornega ritma tekem zaigrala z "rezervnimi" postavami. Tako je bil v začetni enajsterici Chelseaja le Gary Cahill tisti, ki je začel tudi prvenstveni obračun z Manchester Cityjem.

Azpilicueta kaznoval napako Jenkinsona
Na Emiratesu so povedli gostje. Potem ko je v 25. minuti Carl Jenkinson z glavo preslabo podal do svojega vratarja Lukasza Fabianskega, je žogo prestregel Cesar Azpilicueta in jo s konico nogometnega čevlja poslal mimo Fabianskega. Domači so najnevarneje zapretili malo pozneje, ko je Nacho Monreal z leve strani kazenskega prostora za las meril mimo desne vratnice. Statistika prvega polčasa govori o rahli premoči gostov: posest žoge 54:46, streli v okvir vrat 2:0.

Mata z evrogolom povišal na 2:0
Na začetku drugega polčasa je Arsenal pritisnil proti vratom Chelseaja, nevarne akcije so se vrstile, a je manjkala pika na i. Uspešnejši je bil na drugi strani Chelsea. V 66. minuti je žoga na robu kazenskega prostora prišla do Juana Mate, ki jo je poslal v levi zgornji kot nemočnega Fabianskega. Zares izjemen gol. Topničarji so v nadaljevanju - tudi z Mesutom Özilom in Oliverjem Giorudom - poskušali doseči vsaj častni zadetek, a se je obramba Chelseaja uspešno branila. Končna statistika: posest žoge 53:47 za Arsenal, streli v okvir vrat 3:1 za Chelsea.