Fernando Lllorente je zabil kar dva gola na začetku drugega polčasa. Foto: Reuters
Jürgen Klopp in Paul Clement
Paul Clement, ki je bil imenovan za trenerja Swanseaja 3. januarja letos, se z varovanci veseli velike zmage nad Liverpoolom. Foto: Reuters
Firmino
Liverpool je hitro izenačil po dveh golih Brazilca Firmina. Foto: Reuters
Wayne Rooney
Kapetan Manchester Uniteda Wayne Rooney je v podaljšku rešil svojo ekipo poraza proti Stoke Cityju (1:1), in sicer z mojstrskim prostim strelom. Z 250. doseženim golom v dresu rdečih vragov je postal najboljši strelec vseh časov omenjenega kluba. Foto: Reuters
Manchester City - Tottenham
Manchester City in Tottenham sta remizirala z 2:2. Foto: Reuters

Navijači so videli izenačeno igro, domači so imeli občutno več žogo v svoji posesti (74 odstotkov), Swansea pa se je osredotočil na čvrsto obrambo in čakal na priložnosti iz protinapadov.

To je ekipi Swanseaja tudi uspelo že na začetku drugega polčasa, ko so na Anfieldu povedli s kar dvema zadetkoma prednosti (0:2). Domače navijače je dvakrat utišal Fernando Llorente - Španec se je po predložku iz kota dokopal do žoge in zatresel gol iz neposredne bližine v 48. minuti. Drugo akcijo je Swansea začel iz protinapada, po odlični podaji z leve strani Thomasa Carrolla je Llorente skočil in zabil z glavo.

Liverpool je z golom hitro odgovoril. V 55. minuti je po prelepi podaji Jamesa Milnerja z glavo v spodnji levi kot natančno meril Roberto Firmino, drugega pa je zabil po podaji Georginia Wijnalduma - žogo je ustavil s prsmi in nato z levico matiral vratarja Swanseaja.

Swansea je 15 minut pred koncem izkoristil še eno priložnost iz protinapada - vratar Liverpoola ni mogel ubraniti močnega udarca Gylfija Sigurdssona, ki je z levico natančno meril v spodnji desni kot.

Menedžer Liverpoola Jürgen Klopp je po porazu povedal: "Vrnili smo se in igrali smo zelo dobro, najbolj razočarajoči trenutek je bil tretji gol. Nimam pojasnila za to." Dodal je, da je imel Swansea srečo v pravih trenutkih, čeprav je imel manj priložnosti: "Ali je pravično? Morda ne. Ali so si zmago zaslužili? Ja, ker so pametno izkoristili priložnosti."

Liverpool za vodilnim moštvom Premier lige Chelseajem (v nedeljo ga čaka tekma proti Hull Cityju) zaostaja za sedem točk.

Derbi in pol
Na sobotnem derbiju sta Manchester City in Tottenham ponudila pravo nogometno poslastico, ekipi sta se razšli z neodločenim izidom (2:2). Gledalci so vse štiri gole videli v drugem polčasu.

Nogometaš Cityja Leroy Sane je v 49. minuti stekel v protinapad in izigral obrambo Tottenhama ter zlahka prišel do vodilnega zadetka. Pet minut kasneje je napako vratarja Tottenhama, ki ni dobro prijel žoge, z golom po sredini kaznoval Kevin De Bruyne za vodstvo z 2:0.

Tottenhamu je upanje hitro vrnil Delle Alli, ki je v 58. minuti zadel z glavo, za izenačenje pa je z natančnim nizkim strelom poskrbel Heung Min Son v 77. minuti.