Jan Oblak je v 65. minuti ubranil veliko priložnost Marcu Asensiu in tako preprečil vodstvo domačih. Foto: Reuters
Jan Oblak
Oblak po koncu tekme prejema čestitke kapetana Atletica Diega Godina. Foto: Reuters
Jan Oblak
Oblak je znova dobro opravil svoje delo. Foto: Reuters
Antoine Griezmann
Antoine Griezmann ni mogel verjeti, da mu je Thibaut Courtois ubranil "zicer". Foto: Reuters
Kapetan Barcelone Lionel Messi
Tekmo z Athleticom je Messi še začel nasmejan na klopi za rezervne igralce, na koncu pa je bil vidno nezadovoljen, čeprav gredo njemu največje zasluge, da je Barca izvlekla vsaj točko. Foto: Reuters
Athletic Bilbao
Athletic Bilbao je že četrtič v sezoni remiziral, zaradi česar je še vedno nevarno blizu repa španske lestvice. Po drugi strani pa se Baski lahko pohvalijo z remijem proti Realu in zdaj pri Barci. Foto: Reuters

Real je bil (pričakovano) boljši nasprotnik (statistika: posest žoge 66:34, streli 14:6, v okvir 7:3), a so se varovanci Diega Simeoneja dobro branili.

Ob največji priložnosti domačih se je izkazal Oblak, ki je v 65. minuti dobil dvoboj na štiri oči z Marcom Asensiom. Tudi Atletico je imel svoje priložnosti: najlepši sta zapravila Antoine Griezmann in Diego Costa.

Courtois z glavo ustavil Griezmanna
Obe moštvi sta previdno začeli tekmo. Saul Niguez je v 3. minuti močno ustrelil z okoli 20 metrov, a je bil Thibaut Courtois na mestu. Nato pa v 18. minuti smrtna priložnost za "atlete". Antoine Griezmann je ušel "ofsajdzanki" domačih, tako da je na levi strani sam pritekel pred Courtoisa in sprožil, a je belgijski vratar z glavo ubranil njegov poskus.

Bale za las mimo vrat
Malo pozneje velika priložnost še na drugi strani. Tony Kroos je poslal predložek v kazenski prostor, kjer je vtekajoči Gareth Bale sprožil 's prve', njegov poskus pa je za okoli pol metra zgrešil okvir vrat.

Courtois ustavil tudi Costo
V 31. minuti je Kokejev predložek v kazenskem prostoru Casemiro ustavil z roko, a sodnik Munuera ni želel poklicati na pomoč videosodnika. Morebitne enajstmetrovke tako ni bilo. V 37. minuti se je Diego Costa podobno kot pred njim Griezmann na levi strani sam prebil pred Courtoisa, a se je Belgijec spet izkazal s pravočasnim izletom iz vrat. Žogo je ubranil z levo roko.

Sreča v nesreči za Oblaka
V 43. minuti je Jan Oblak po povratni podaji Diega Godina nespretno izbil žogo in nastreljal Asensia, od katerega pa se je nato žoga odbila srečno naravnost v naročje Škofjeločana. Polčas se je končal brez golov. Še statistika: posest žoge 64:36 in streli 6:5 za Real, v okvir vrat 3:3.

Oblak preprečil vodstvo Reala
Med polčasom je v slačilnici Reala ostal Bale (očitno poškodba), ki ga je zamenjal Dani Ceballos. Madridčani so imeli tudi v nadaljevanju žogo precej več v svojih nogah, a se je Atletico dobro branil. V 65. minuti je Oblak preprečil vodstvo domačih, potem ko je pravočasno zapustil vrata in z desno roko mojstrsko ubranil poskus Asensia, ki se je prebil predenj.

Zadetek Reala visel v zraku
Real je še naprej močno pritiskal in nekajkrat so se colchonerosi komajda rešili. Zdelo se je, da vodilni zadetek domačih visi v zraku. V 77. minuti se je Oblak izkazal ob poskusu Danija Carvajala.

V 88. minuti je pri Realu vstopil 18-letni Brazilec Junior Vinicius in tako debitiral za kraljevi klub, vendar mu tehtnice ni uspelo prevesiti na stran domačih.

Barcelona le remizirala z Athleticom
Real se je z remijem na vrhu lestvice točkovno izenačil z vodilno Barcelono, ki je na vedno zanimivem dvoboju z Athletic Bilbaom iztržila le 1:1. Trener Ernesto Valverde je namenil kapetanu Leu Messiju počitek, skupaj z argentinskim superzvezdnikom se je na klop za spremembo usedel tudi motor blaugrane Sergio Busquets. A načrt počitka dveh ključnih mož pred zahtevnimi preizkušnjami v Ligi prvakov in nadaljevanjem španskega prvenstva se ni obnesel.

Rezervisti zrežirali vsaj izenačenje
Ob koncu 1. polčasa je kapetan Athletic Bilbaa Markel Susaeta z leve strani poslal strel/predložek pred vrata, zaspala je obramba in tudi vratar Marc-Andre ter Stegen, pred katerega se je prikradel levi bočni branilec Oscar de Marcos in v skoku žogo spravil v mrežo za vodstvo gostov 0:1. Ker tudi po odmoru ni bilo vidne spremembe v igri, sta morala vstopiti tako Busquets kot Messi in začelo se je obleganje baskovskih vrat. Okvir vrat je bil dolgo na strani Athletica: Philippe Coutinho je iz neposredne bližine v 63. minuti stresel prečko, v 77. minuti je Messi z volejem zadel levo vratnico.

Ves pritisk Barce se je obrestoval v 84. minuti, Lionel Messi je preigraval na desni strani, ustrelil, vratar Unai Simon je ubranil, a do odbitka je spet prišel Messi, ki je v drugo podal točno na nogo tretjega rezervista domačih Munirja El Haddadija, ki je preusmeril žogo v mrežo.