Nogometaši Barcelone so doživeli še drugi poraz. Na domači zelenici jih je presenetila ekipa z dna prvenstvene lestvice. Barcelona - Betis (3:4). Foto: Reuters
Betis se je poigraval z obrambo Barcelone. Foto: Reuters
Po poškodbi se je vrnil Lionel Messi, ob porazu Barcelone je dosegel dva gola. Foto: Reuters
Pri vodilnem golu Reala sta lepo sodelovala Luka Modrić in Karim Benzema. Med strelce se je vpisal Francoz. Foto: Reuters

To je prvi poraz Barcelone na domači zelenici po dveh letih (10. septembra 2016 jih je Alaves premagal z 1:2). Betis pa je dosegel prvo zmago nad Barcelono po 20 letih.

Na Camp Nouu je padlo kar sedem golov, Barceloni pa je zmanjkalo časa, da bi dosegla svoj četrti gol, s katerim bi iztržila remi.

Betis, ki je v spodnjem delu prvenstvene lestvice, je zasluženo dosegel zmago nad katalonskim velikanom, in to prvo po 20 letih. Po prvem polčasu je vodil z 0:2 – pri prvem golu je Carvalho poslal dolgo podajo Firpu Juniorju, ta je uspešno preigral obrambo Barcelone in streljal v levi spodnji kot, drugi gol pa so dosegli prav tako iz protinapada, izkoristili so razglašeno obrambo Barcelone, v kazenskem prostoru so si brez težav izmenjali nekaj podaj, na koncu pa je uigrano akcijo z golom končal Joaquin. Nogometaši Barcelone pa so z enim najslabših polčasov s sklonjenimi glavami zapustili nogometno zelenico.

Odmor jim je dobro del, saj so zaigrali bolje v drugem polčasu, nizali so priložnosti, zaostanek pa so zmanjšali z bele točke, v 67. minuti je gol rutinirano dosegel Lionel Messi (1:2).

A Betis je le štiri minute pozneje povišal prednost, obramba Barcelone je spet zaspala, Giovani Lo Celso je močno streljal, ter Stegen se je žoge sicer dotaknil, a mu je ni uspelo zadržati (1:3). Arturo Vidal je spet vlil nekaj upanja navijačem v 80. minuti – Munir El Haddadi bi lahko sam streljal od blizu, a se je odločil za podajo Vidalu, ki je brez težav zabil. Že minuto pozneje pa je sledila nova slaba novica za Barco, saj je zaradi drugega rumenega kartona ostala brez Ivana Rakitića, kar jim je dodatno otežilo nalogo. Kazen je sledila že v 83. minuti, ko je Junior z leve strani podal Sergiu Canalesu pred vrata, ta je streljal v desni spodnji kot (2:4). Barcelona je v končnici lovila zaostanek, najprej je z glavo poskusil Gerard Pique, a žoga je šla prek vrat. Učinkovitejši je bil Messi v 92. minuti, zlahka je zadel v desni spodnji kot za končnih 3:4.

Evrogol rezervista Ceballosa
Tudi na zadnji tekmi 12. kroga so navijači videli veliko golov, Real Madrid je v gosteh s 4:2 premagal Celto Vigo.

V prvem polčasu je padel le en gol, v 23. minuti je Luka Modrić poslal globinsko podajo Karimu Benzemaju pred nasprotna vrata, Francoz pa je zadel brez težav (0:1). V 56. minuti je Realu do povišanja vodstva pomagal Gustavo Daniel Cabral – vratar je najprej ubranil poskus Reala, a se je žoga odbila od Cabrala v mrežo Celte. Pet minut pozneje je Hugo Mallo z mojstrskim diagonalnim strelom razveselil domače navijače (1:2). 20 minut sta mreži ostali nedotaknjeni, nato pa so padli še trije goli. Najprej je za Real z bele točke zadel Sergio Ramos (1:3), v 91. minuti je z močnim strelom z vrha kazenskega prostora žogo v desni zgornji kot zalučal rezervist Daniel Ceballos, v izdihljajih tekme pa je poraz omilil Brais Mendez, ko je streljal nizko z roba kazenskega prostora in zadel.