Dalibor Stevanovič (levo) bo v sredo po dolgem času oblekel reprezentančni dres na tekmi proti Belgiji. Na Nizozemsko se je konec prejšnjega meseca preselil iz Maccabija Petach Tikve, kjer je imel nemalo težav s svojimi delodajalci. Foto: Reuters
Marco van Basten
Marco van Basten je bil po tekmi lahko upravičeno zaskrbljen. V petek je 30 razočaranih navijačev prekinilo trening Ajaxa in od Van Bastna zahtevalo pojasnila za slabe predstave na zadnjih srečanjih. Foto: EPA

Nekdanji nogometaš Domžal je pred 21.775 gledalci v 40. minuti prispeval gol za 2:1, ko je z roba kazenskega prostora mojstrsko meril v zgornji desni kot. Švedski napadalec Lasse Nilsson je gostitelje povedel v vodstvo že v 7. minuti, spet pa se je vpisal med strelce v 44. minuti. Končni izid je sredi drugega polčasa postavil Ricky van Wolfswinkel. Edini strelec za Ajax je bil Luis Suarez, ki je po četrt ure v domačo mrežo žogo poslal z glavo.

"Dado" igra kot prerojen
Vitesse se je tako maščeval Ajaxu za poraz z 0:3 v jesenskem delu prvenstva. Stevanovič se je po prihodu na Nizozemsko hitro učvrstil v udarni enajsterici, Vitesse pa je zmagal tretjič zapored. Na teh treh tekmah je 24-letni Ljubljančan vselej začel tekmo in dvakrat odigral vseh 90 minut. Ob debiju 25. januarja proti NEC-u (0:0) je na zelenico stopil v drugem polčasu. Vitesse je na lestvici 11., zbral je 25 točk.

Vodi Alkmaar (56) pred Twentejem (45) in Ajaxom (42). Varovanci Marca Van Bastna so doživeli že tretji poraz na zadnjih štirih tekmah.

Točka Groningena na stadionu De Kuip
Groningen, v katerega se je po polletni posoji pri drugoligašu Emmenu vrnil Tim Matavž, je remiziral pri Feyenoordu z 0:0. Nekdanji član Hita Gorice ni bil v moštvu za tekmo, saj so mu pred kratkim operirali poškodovani gleženj in še okreva.