Danny Welbeck je iz bližine povišal na 0:2. Foto: Reuters
Danny Welbeck in Mesut Özil
Danny Welbeck in Mesut Özil se veselita prvega gola za topničarje. Foto: Reuters
Winston Reid
Winston Reid je že v 2. minuti poskrbel za vodstvo Liverpoola. Foto: EPA

Topničarji so v torek prejeli pravo lekcijo v Dortmundu, izgubili so le z 2:0, Borussia pa je bila vsaj za dva razreda boljši tekmec.

Danny Welbeck je v 32. minuti zaposlil Mesuta Özila, ki je pritekel sam pred Brada Guzana in ga rutinsko matiral. Gostitelji se še niso pobrali, ko je razigrani Özil ušel po levi strani in podal žogo v sredino, kjer je pritekel Welbeck in s petih metrov zabil žogo pod prečko. Prvi zadetek za napadalca za Arsenal, potem ko je prestopil iz Manchester Uniteda. 40.000 gledalcev na Villa Parku je bilo šokiranih, v 36. minuti je Kieran Gibbs podal pred vrata, Aly Cissokho pa je zatresel lastno mrežo.

Redse pokopal slab štart
West Ham je že v uvodnih sedmih minutah dvakrat zatresel mrežo Liverpoola. Najprej je bil po podaji Stewarta Downinga iz prostega strela natančen Winston Reid že v 2. minuti, žogo je z glavo pred vrata podaljšal James Tomkins. To je bil prvi gol Reida v Premier ligi po oktobru 2013. Pet minut zatem je Diafro Sakho mojstrsko lobal Simona Mignoleta, ki je stal preveč zunaj vrat. V 26. minuti je Liverpool znižal, strel Maria Balotellija je obramba gostiteljev ustavila, Raheem Sterling pa je poslal žogo v mrežo.

V drugem polčasu so gostje močno pritisnili, večkrat se je izkazal vratar Adrian. Dve minuti pred koncem je Downing lepo zaposlil Morgana Amalfitana, ki je postavil končni izid in poskrbel za veliko navdušenje 34.977 navijačev na Upton Parku.