Christian Eriksen je poskrbel še za drugo zaporedno zmago Tottenhama na Old Traffordu. Foto: Reuters
Emmanuel Adebayor
Takole je Emmanuel Adebayor premagal Davida De Geo. Gol je proslavil s salutiranjem domačim navijačem. Foto: Reuters
David Moyes
Menedžer Manchester Uniteda David Moyes je v končnici drugega polčasa izgubljal živce zaradi sojenja glavnega sodnika Howarda Webba. Foto: Reuters
Willian
Nogometaši Chelseaja se iz Southamptona v London vračajo s polnim izkupičkom točk. Foto: Reuters

Chelsea je imel lani za 49,4 milijona funtov (59,9 milijona evrov) izgube, so potrdili v tem londonskem premier ligašu. Kljub temu v vodstvu kluba zatrjujejo, da izpolnjujejo vse potrebne mednarodne in domače standarde poslovanja. Chelsea je leta 2012 osvojil ligo prvakov, in je sezono 2011/12 končal z 1,4 milijona funtov (1,6 milijona evrov) dobička. Lani je sicer osvojil evropsko ligo, toda zgodnji izpad iz lige prvakov je znatno vplival na finančno poslovanje. Kljub temu so iz vodstva kluba sporočili, da so v minulem letu za 19 odstotkov, iz 80 na 95,8 milijona evrov povečali komercialne dohodke. Zaradi pozitivnega stanja v prejšnji sezoni so v vodstvu modrih prepričani, da bodo zadostili pravilom Evropske nogometne zveze (Uefe) v dveletnem pregledu finančnega ferpleja.

Nicklas Bendtner
Nicklas Bendtner je zadel zlata vredni gol proti Cardiffu. Foto: Reuters
Luis Suarez
Luis Suarez nadaljuje strelski pohod po angleških nogometnih zelenicah. Jubilejni 20. zadetek v letošnji sezoni Premier lige je s prostega strela dosegel proti Hull Cityju. Foto: Reuters
Yaya Toure
Yaya Toure je v 57. minuti prispeval drugi zadetek Manchester Cityja. Foto: Reuters

Po odigranih 20 krogih letošnjega angleškega prvenstva še naprej v vodstvu ostaja Arsenal, ki je z 2:0 odpravil Cardiff City, drugi je Manchester City, tretji Chelsea, ki je z 0:3 slavil v Southamptonu, četrti pa Liverpool, ki je na Anfieldu suvereno ugnal Hull City (2:0).

Manchester United je trenutno na sedmem mestu, za vodilnimi topničarji zaostaja za 11 točk, za četrtim mestom, ki vodi v Ligo prvakov, pa znova za pet točk.

Nenaden gol Adebayorja utišal Old Trafford
Rdeči vragi, ki so bili v prvem polčasu občutno boljši nasprotnik, so nenehno pritiskali na vrata gostujoče ekipe, a so po dobre pol ure doživeli hladen tuš. Londončani, ki pred vrati Davida De Gee niso bili kaj prida dejavni, so iznenada povedli. Po desni strani je prodrl Christian Eriksen in s predložkom pred vrati našel Emmanuela Adebayorja, ta pa je z natančno odmerjenim strelom z glavo zadel za 0:1 ter zadetek proslavil s salutiranjem domačim navijačem.

Kmalu zatem se je izvrstna priložnost po vnovični hitri akciji po desni strani ponudila še Robertu Soldadu, ki pa je po krasni podaji Aarona Lennona žogo nespretno zadel s kolenom in jo poslal krepko mimo gola.

Welbeck po golu Eriksena ohranil upanje
Napadi Uniteda so se nadaljevali tudi v drugem polčasu, a niso obrodili sadov. Vselej se je zataknilo pri zaključni podaji, v 59. minuti so zahtevali najstrožjo kazen, potem ko je v kazenskem prostoru padel Danny Welbeck, a je niso dobili. Še več, kmalu zatem so prejeli še drugi zadetek. Iz protinapada je proti vratom De Gee stekel Lennon in podal pred vrata, kjer se je ob slabem posredovanju Antonia Valencie najbolje znašel Eriksen in zadel za 0:2. Toda rajanje Tottenhamovih navijačev ob drugem zadetku ni trajalo dolgo, saj je že hip pozneje po odlični Januzajevi podaji z lobom zaostanek prepolovil Welbeck.

Webb razburjal tabor rdečih vragov
V končnici tekme so gostitelji silovito napadli, Londončani so se morali večkrat rešiti na golovi črti, David Moyes se je večkrat razjezil na glavnega sodnika Webba, ki je s spornimi odločitvami znova buril duhove. Tottenhamova obramba je zdržala tudi pet minut sodnikovega dodatka, z novimi tremi točkami na prvenstveni lestvici so varovanci Tima Sherwooda prehiteli sredinega nasprotnika.

Chelsea suveren v Southamptonu
Varovanci Joseja Mourinha so v Southamptonu dolgo časa trli odpor gostiteljev, mrežo je po uri igre končno uspelo zatresti Fernandu Torresu, ki je iz neposredne bližine po srečnem odboju od vratnice z glavo zadel za 0:1.

Southampton, ki je letošnjo sezono začel izjemno, pozneje pa nekoliko popustil, je drugi zadetek prejel v 71. minuti, ko je s silovitim strelom z desnico nemočnega Kelvina Davisa premagal Willian. Končnih 0:3 je z levico postavil Oscar.

Bendtner odrešil topničarje
Zmage so se razveselili tudi na Emiratesu, kjer je Arsenal šele v izdihljajih tekme proti Cardiffu rešil Nicklas Bendtner. Danski napadalec je vendarle vnjižil nenehne napade topničarjev, potem ko se je odlično znašel v kazenskem prostoru in iz neposredne bližine žogo strpal v mrežo. Ob zadetku si je 25-letnik poškodoval gleženj, tako da ni mogel nadaljevati srečanja. Zmago je v sodnikovem dodatku potrdil Theo Walcott, ki je z lobom ugnal gostujočega vratarja.

Liverpool prek Hulla na četrto mesto
Mesto višje na prvenstveni lestvici so se zavihteli nogometaši Liverpoola, ki so izkoristili spodrsljaj mestnega tekmeca Evertona, ki je igral 1:1 v Stoku. Varovanci Brendana Rodgersa, ki so izgubili dva zaporedna derbija proti Manchester Cityju in Chelseaju, so tokrat z 2:0 odpravili Hull City, za katere je nekdanji kapetan slovenske reprezentance Robert Koren odigral 59 minut. Rdeče je v vodstvo s strelom z glavo po predložku iz kota popeljal Daniel Agger, vodstvo pa je s krasno izvedenim prostim strelom v peti minuti nadaljevanja podvojil Luis Suarez, ki je še povečal prednost pred najbližjimi zasledovalci na lestvici strelcev v Premier ligi. Urugvajec je v letošnjem prvenstvu zadel 20 golov, drugi strelec Sergio Aguero, ki je trenutno poškodovan, se je ustavil pri 13 zadetkih.