Gonzalo Higuain je potrdil veliko zmago Reala. Foto: EPA
Nogometaši Reala
Nogometaši Reala slavijo zmago v Santanderju. Foto: EPA
Angel Martinez in Lionel Messi
Lionel Messi je poživil igro Barce, proti rdečim vragom bo glavni adut Kataloncev. Foto: EPA

Racing, ki se bojuje za 5. mesto, se je zelo dobro upiral, vendar je bil pred vrati Ikerja Casillasa nemočen. V 14. minuti je po podaji Robinha z leve strani Raul podstavil nogo. V drugem delu so imeli gostitelji pobudo, v sodnikovem podaljšku pa jih je pokopal rezervist Gonzalo Higuain z natančnim strelom z roba kazenskega prostora, podal je Javier Balboa. Vsi soigralci so se veselili drugega gola na stadionu Sardinero, saj so se zavedali, da jim pet krogov pred koncem nihče več ne more odvzeti naslova.

Kronično neučinkovita Barca
Barcelona si je v soboto zvečer znova prislužila žvižge na Nou Campu. V katalonskem derbiju proti Espanyolu je vseskozi jalovo pritiskala, tekma pa se je končala brez zadetkov. Varovanci Franka Rijkaarda so dobili le eno izmed zadnjih osmih srečanj v Primeri division.

"Ko bomo imeli več sreče in bo žoga šla v mrežo, se bo vse skupaj spremenilo. Mi se vsekakor ne predajamo," je povedal Rijkaard, ki je šele v drugem polčasu poslal v igro Andresa Iniesto in Lionela Messija. Igralec tekme je bil vratar Espanyola Carlos Kameni, ki je napadalce Barce spravljal v obup. Še posebej nesrečen je bil Samuel Eto'o. Nič kaj dobri obeti pred prvo polfinalno tekmo Lige prvakov, ko v sredo na Nou Camp prihaja Manchester United.

Villarreal že na 2. mestu
Villarreal se je z zmago nad Valladolidom (2:0) prebil na 2. mesto. Santi Cazorla je v 16. minuti lepo zaposlil Nihata Kahvecija, ki je načel mrežo gostov, Cazorla pa je tik pred odmorom potrdil novo zmago rumene podmornice.

Sevilla je nepričakovano visoko izgubila doma proti Almerii (1:4). Potop dvakratnih zmagovalcev Pokala Uefa se je začel z avtogolom Daniela Alvesa, v nadaljevanju pa je blestel Alvaro Negredo. V 66. minuti je četrti gol zabil s peto.