Bastian Schweinsteiger je po trčenju s Chrisom Bashamom obležal na zelenici. Foto: Reuters

Nekdanji igralec Bayerna se je poškodoval v soboto na tekmi Pokala FA, na kateri so rdeči vragi z 1:0 premagali Sheffield United. Znova so prikazali izjemno slabo igro, v 93. minuti je srečanje z bele točke odločil Wayne Rooney.

Schweinsteiger se je poškodoval nekaj minut pred koncem tekme, ko je trener Louis van Gaal opravil že vse tri menjave. Dobil je udarec v koleno in zdravniška služba ga je šele po nekaj minutah spustila nazaj na zelenico. Kljub bolečinam je pomagal svoji ekipi do zmage, današnji pregled pa je pokazal, da v torek ne bo sposoben igrati na prvenstveni tekmi v Newcastlu, prav tako je vprašljiv njegov nastop na nedeljskem obračunu na Anfieldu proti Liverpoolu.

Od "teatra sanj" do "teatra dolgčasa"
"Bastian je poškodovan, na koncu tekme se je komaj premikal," je pojasnil van Gaal. Njegovi varovanci že na deseti zaporedni tekmi na Old Traffordu niso zatresli mreže v prvem polčasu. Ko je Ronney v 93. minuti zadel z enajstih metrov, je veliko navijačev že odšlo s stadiona. Eden izmed njih je celo zaspal med tekmo. Old Trafford se je v najboljših časih imenoval "teater sanj", zdaj pa je postal "teater dolgčasa".

Scholes: Celo van Gaal se dolgočasi na tekmah
Še posebej je bil kritičen legendarni Paul Scholes: "To zares ni dovolj za tako velik klub. Niti ene prave priložnosti si niso priigrali. No, sicer pa v zadnje pol leta nismo gledali prav nič drugačnega nogometa, kot smo ga v soboto. Tak nogomet je dolgočasen, nobenega pravega šprinta, nobenega prebliska. Negativna energija se čuti v zraku. Zdi se mi, da se celo van Gaal dolgočasi na tekmah, na novinarski konferenci pa vedno pojasnjuje, da je zadovoljen s predstavo."