Roman Bezjak je letos že zablestel z izjemnim golom z razdalje proti PSV-ju v Evropski ligi, zdaj pa je še prvič v karieri dosegel več kot dva gola. Foto:
Boštjan Cesar
Boštjan Cesar je sicer nazadnje zadel v dresu reprezentance, ko je junija na Islandiji prispeval zmagoviti gol (2:4). Foto: EPA

"Hat-tricki" slovenskih nogometašev na tujem so zelo redki, eden ali dva na sezono. Zadnjega je dosegel Milivoje Novaković septembra lani, ko je njegova Ardidža zmagala v Saporu z 0:5. Da pa bi Slovenec v kakšni najmočnejši ligi na eni tekmi dosegel kar štiri gole, se ni zgodilo že vse od časov Tonyja Kurbosa!

A dosežek Romana Bezjaka je še toliko bolj izjemen, saj je 24-letni Korošec tekmo 14. kroga bolgarske prve lige oz. A-skupine med Ludogorcem in Ljubimcem začel na klopi za rezervne igralce. Do nedeljske tekme je nekdanji igralec Celja v letošnji sezoni na 17 tekmah Ludogorca na različnih tekmovanjih dosegel štiri gole in k temu prispeval tri podaje. Pod Srečkom Katancem je Bezjak tudi dočakal prva dva članska nastopa za Slovenijo.

"Šestica" Tonyja Kurbosa
28. aprila 1984 je Metz gostoval pri odpisanem Nimesu (3:7). Eksplozivni Tony Kurbos je zadel v 2., 38., 55., 70., 75. in 89. minuti! Šest golov na eni tekmi je še danes povojni rekord francoske prve lige.

V napadu zamenjal Platinija
dan se je začel s poškodbo Michela Platinija (Brazilca, ne predsednika Uefe), ki ga je zamenjal v 21. minuti. Prvi polčas se je končal z 0:0, trener bolgarskih prvakov Stojčo Stojev pa se je že bal, da se bo ponovil 1. krog, ko je Ljubimec presenetil in zmagal z 1:0.

2 gola v 5 minutah, in to dvakrat
račun gostov brez Bezjaka. Najprej je slovenski napadalec v tretji minuti nadaljevanja zaposlil Kolumbijca Sebastiana Hernandeza, v naslednjih 8 minutah pa je še sam dvakrat zadel (51. in 55. minuti). Po znižanju Ljubimca v 80. minuti je vse niti igre znova prevzel Bezjak in s svojo desnico naprej v 84. minuti dosegel "hat-trick", v 88. minuti pa je s četrtim golom postavil končnih 5:1. Podaja in štirje goli v 70 minutah igre!

Slovenci zadevali za zapravljeno vodstvo
tedna sta sicer zadela še dva veliko bolj izpostavljena reprezentančna napadalca. Tako Tim Matavž kot Milivoje Novaković sta v gosteh zadela za vodstvo svojih klubov, a sta tako PSV kot Omija Ardidža nato izgubila z 2:1.

Njuno usodo je delil tudi reprezentančni kapetan Boštjan Cesar, ki je v Serii A zadel prvič po februarju 2011, a tudi Chievo ni zadržal uvodnega vodstva in je izgubil s Fiorentino, pri kateri bo Josip Iličić počival še kakšen teden.

Nov mejnik za Birso - odigral vso tekmo
krogu je svoj pečat v Milanu znova pustil Valter Birsa, ki je po dobrih dveh letih življenja na Apeninskem polotoku v 32. nastopu v Serii A le dočakal, da je odigral celotno prvoligaško tekmo. Od prihoda v Italijo je Birsa na prejšnjih 51 klubskih in reprezentančnih tekmah le še enkrat v celoti odigral tekmo - 19. januarja 2012 v italijanskem pokalu med Interjem in Genoo (2:1), ko je tudi dosegel edini gol za poražence.

Vseeno Šempetrc ne more biti čisto zadovoljen, saj je bil ravno v 94. minuti priča zmagovitemu golu, s katerim je Parma ugnala Milan s 3:2. Birsa je bil s podajo iz kota vpleten v izenačujoči gol gostov, potem pa je slišal tudi kakšno kritiko, ker je prelahko zapravil prosti strel iz nevarnega položaja.

Belec ob ligaškem debiju nepremagan
spodbudna vratarska novica - Vid Belec je dočakal debi v portugalski prvi ligi, pri čemer je mrežo ohranil nedotaknjeno in pripomogel k pomembni zmagi Olhanenseja nad Arouco (1:0) v dolgoročnem boju za obstanek.

Nepozabna tekma Romana Bezjaka

Prefinjen zadetek Matavža

28102013

SLOVENSKA NOGOMETNA REPREZENTANCA po izboru selektorja Srečka Katanca (24)

v 39' - 2. rumeni karton
Mišo BrečkoKöln (NEM II)Arminia Bielefeld - Köln 0:1vso tekmo v 34' - 1. rumeni karton

Martin MilecMariborZulte Wareg - Maribor 1:3 (EL);
57' (1:3) v 54', v 57';

vso tekmo;
86' (0:2)

NAPADALCI (4)
Roman BezjakLudogorec Razgrad (BLG)Černomorec - Ludogorec 0:1 /EL); Ludogorec - Ljubimec 5:1/;
21' (0:0)
Roda - PSV 2:1
75' (0:0)
vso tekmo
/; v 9' za 0:1 - 2. ligaški gol
Milivoje NovakovićOmija Ardidža (JAP)Nagoya Grampus - Omija 2:1vso tekmo

v 37' za 0:1 - 11. gol

"Ladje na obzorju" (igralci vpoklicani pod Katancem)
Armin BačinovićPalermo (ITA II)Palermo - Varese 0:0/na klopi
Vide BelecOlhanense (POR)Olhanense - Arouca 1:0vso tekmoligaški debi
Robert BerićSturm (AVT)Sturm - Admira 0:2/kartoni

Valter Birsa *

Milan (ITA)Milan - Barcelona 1:1 (LP);
Parma - Milan 3:2
80' (1:1);
vso tekmo
prvič v celoti odigral vso tekmo Serie A
Goran CvijanovićMariborZulte Wareg - Maribor 1:3 (EL);
59' (1:3)

Dominic MarohKöln (NEM II)Arminia Bielefeld - Köln 0:1vso tekmo/
Aleksandar RadosavljevićOlimpija LjubljanaTriglav - Olimpija 1:0vso tekmo v 50' - 2. karton
Aleksander RajčevićMariborZulte Wareg - Maribor 1:3 (EL);