V začetni enajsterici slovenskih prvakov na stadionu Hlidarendi je bil tudi novopečeni očka Dino Hotić, ki se mu je nekaj ur pred tekmo rodil sin Lamin. Zaradi poškodbe je manjkal najboljši strelec Prve lige v pretekli sezoni Luka Zahović, ki ga je v napadu nadomestil veteran Marcos Tavares.

Peričić zadel z glavo tik pred odmorom
Po uvodnem prilagajanju na umetno travo so vijoličasti prevzeli pobudo sredi prvega polčasa. V 27. minuti je Kronaveter izvajal prosti strel s 30 metrov, žogo je usmeril mimo živega zidu, a je tudi malce zgrešila vrata. Tudi dve minuti pred odmorom je Kronaveter podal s prostega strela z leve strani v kazenski prostor, našel je drugega novinca v vijoličastem dresu Špira Peričića, ki je z glavo poslal žogo v desni spodnji kot.

Hotić rojstvo sina proslavil z zadetkom
V 52. minuti so imeli gostitelji priložnost za izenačenje. Po kotu je do udarca z glavo iz bližine prišel Kristinn Sigurdsson, Kenan Pirić pa je odlično posredoval na golovi črti. Igralci Valurja so prehitro proslavljali, saj je sodnik Krzysztof Jakubik pokazal, da žoga ni prečkala golove črte. Po uri igre so vijoličasti mojstrsko kombinirali. Kronaveter se je izkazal še z drugo podajo na tekmi, ko je lepo našel Hotića na robu kazenskega prostora. Vezist je z močnim strelom zadel levi spodnji kot za 0:2.

"Krona" kronal izjemen večer
V 70. minuti je imel sijajni Kronaveter lepo priložnost za tretji zadetek, ko je prišel sam pred vratarja Hannesa Halldorssona, ki pa se je izkazal. Trener Darko Milanič je v igro poslal Martina Kramariča in Rudija Požega Vancaša. Prav Kramarič je štiri minute pred koncem tudi priigral najstrožjo kazen, saj ga je podrl Bjarni Eiriksson. Najboljši igralec tekme Kronaveter je izjemen večer zaokrožil z uspešno izvedeno enajstmetrovko, Halldorssona je poslal v napačno smer za 0:3.

Gostitelji so bili v vseh statističnih elementih v podrejenem položaju (streli 4:14, v okvir 1:7, koti 4:5.

Povratna tekma bo prihodnjo sredo v Ljudskem vrtu. Zmagovalca obračuna v drugem krogu kvalifikacij čaka obračun s švedskim AIK-jem ali armenskim Araratom, ki je prvo srečanje dobil z 2:1.