Če je vratar David Rittich dobil prvi dvoboj iz oči v oči z Anžetom Kopitarjem, je bil v 26. minuti nemočen.
Če je vratar David Rittich dobil prvi dvoboj iz oči v oči z Anžetom Kopitarjem, je bil v 26. minuti nemočen. "Kopi" je ukradel plošček dolgoletnemu kapetanu Calgaryja Marku Giordanu in po hitrem protinapadu mojstrsko povišal na 3:0. To je bil Kopitarjev tretji gol sezone, ob tem ima tudi šest podaj. Foto: Reuters

V Staples Centru se je nasprotnikova mreža prvič zatresla že po 75 sekundah, uspešen je bil Tyler Toffoli, ki je končal kar 136 minut LA-jeve strelske suše. Tudi drugo tretjino je Los Angeles odprl odlično, saj je po 16 sekundah zadel Jeff Carter. V 26. minuti se je med strelce vpisal še Anže Kopitar, ki je v trenutku, ko so imeli nasprotniki na ledu igralca več, krenil v protinapad in premagal Davida Ritticha.

Kopitar je imel na celotni tekmi štiri strele. Njegov gol z igralcem manj je bil prvi za njegovo ekipo ob razmerju 4-5 na ledu v tej sezoni.

Odlično drugo tretjino je v 29. minuti zaokrožil Ilija Kovaljčuk. Vratar Jonathan Quick je za tretjo zmago sezone ubranil 23 strelov, klonil je le ob koncu tekme, ko ga je v 58. minuti premagal Mikael Backlund, ki je uspešno izvedel kazenski strel.

Kopitar se je le na tri točke približal novemu mejniku v izjemni 13-letni NHL-karieri, 900 doseženim točkam. Foto: Reuters

V četrtek so Kingsi z Buffalom izgubili 3:0, kar je bil njihov tretji poraz v nizu in drugi zaporedni brez doseženega zadetka.

"Odlično smo začeli tekmo, lahko smo si le želeli nekaj takega. Vsi na klopi smo si oddahnili, potem pa je bil čas, da nadaljujemo delo in fantje so ga opravili zelo dobro," je svoje igralce pohvalil trener Todd McLellan.

Dvoboj bratov Hughes dobil mlajši Jack
New Jersey je z 1:0 ugnal Vancouver. Dvoboj je s prvim golom kariere odločil prvi izbor nabora Jack Hughes. Za prvenec bi si težko izbral primernejši trenutek, saj je zadel proti ekipi starejšega brata Quinna Hughesa. Brata sta imela na tribunah podporo 70 družinskih članov in prijateljev, gol mlajšega pa je bil za nameček edini na tekmi in tako je Jack Hughes pri 18 letih in 158 dneh postal najmlajši igralec, ki je odločil tekmo v NHL z izidom 1:0. "Izjemno navdušen sem. Presrečen sem, da sem to doživel, bilo je kar malo neresnično, upam pa, da bom lahko še kdaj ponovil," je povedal Jack Hughes.