Nogometaši Maribora so si z zmago v Celju zagotovili naslov državnega prvaka petnajstič v samostojni Sloveniji. Foto: www.alesfevzer.com
Vizinger popeljal Celjane v vodstvo.

V Celju je že kazalo, da utegnejo Mariborčani zapraviti še drugo zaključno žogico za naslov, potem ko so Celjani že zgodaj povedli z 1:0, a so nato v drugi polovici drugega polčasa poskrbeli za hiter preobrat.

Najprej je v polno zadel Jasmin Mešanović, nato sta domačo mrežo zatresla še Jan Mlakar in Dino Hotić. Veselje ob osvojitvi 15. naslova državnega prvaka v samostojni Sloveniji se je lahko začelo.

Vizinger zadel za zgodnje vodstvo Celjanov
Štajerski derbi so bolje začeli Celjani, že v 8. minuti je za veliko veselje domačih navijačev poskrel Dario Vizinger, ki je po podaji Mitje Lotriča s spretnim strelom žogo poslal ob bližnji vratnici za hrbet nemočnega Kenana Pirića. Celjani so bili v prvem polčasu za odtenek boljši nasprotnik, Pirić je moral nekajkrat posredovati, da je ostalo pri minimalnem vodstvu gostiteljev.

Mešanović izenačil po podaji Milca.

Preobrat Maribora v režiji rezervistov
V nadaljevanju je Maribor zaigral bolje, že ob uvodu drugega polčasa je nevarno zapretil Luka Zahović. Strateg vijoličastih se je po uri igre odločil za prvo menjavo, Dareta Vršiča je zamenjal z Dinom Hotićem, Amirja Derviševića z Janom Mlakarjem. Poteza, ki se mu je vrnila z obrestmi. Najprej je v 74. minuti je po predložku Martina Milca s krasnim strelom z glavo izenačil Jasmin Mešanović, nato sta za 15. naslov prvaka poskrbela prej omenjena rezervista. Mlakar je v 83. minuti po predložku iz kota z glavo zadel ob bližnji vratnici, le minuto pozneje je končni izid (1:3) s strelom z razdalje postavil Hotić.

Mlakar in Hotić zadela za naslov.
Pogovor z Zlatkom Zahovičem po tekmi v Celju.

Domžale z 1:4 nadigrale Olimpijo
Pozornost v 33. krogu Prve lige TS je bila najprej usmerjena v Stožice, kjer so Domžale nadigrale Olimpijo (1:4).

Domžalčani so povedli že v 2. minuti, ko je po izvajanju avta z leve strani Sikošek poslal žogo v kazenski prostor, tam je utekel Tonči Mujan, žogo je podal pred gol, tam pa se je žoga od Vitalijsa Maksimenka odbila od mrežo (0:1).

Tudi drugi gol Domžal se je začel na levi strani. Senijad Ibričić je poslal odličen predložek iz kota, Gaber Dobrovoljc je žogo z glavo podaljšal na drugo vratnico do Amedeja Vetriha, ki je zadel z glavo (0:2).

Slobodan Vuk si je v 58. minuti po dvojni podaji s Shamarjem Nicholsonom izboril prostor za strel, z diagonalnim strelom je poskrbel za povišanje vodstva (0:3).

Olimpija je zaostanek znižala v 70. minuti - najboljši strelec Prve Lige TS Rok Kronaveter je v sredini kazenskega prostora prejel podajo z desne strani, z dobrih 10 metrov je dosegel svoj 17. gol sezone (1:3).

Domžalski protinapad je v 78. minuti obrodil nov gol - po nekaj natančnih podajah je Adam Gnezda Čerin z desne strani žogo podal na drugo vratnico Shamarju Nicholsonu, ki je iz bližine dosegel svoj 12. gol sezone (1:4).

Domžale razbile Olimpijo v Stožicah.

Triglav skoraj že varen
Prvoligaški deževni dan se je začel s tekmo Triglav ‒ Krško (3:1). Kranjčani so se utrdili na osmem mestu, ki skoraj že pomeni obstanek v prvoligaški druščini. Krčani so teoretično še v igri za deveto mesto, za Gorico, s katero imajo boljši medsebojni izkupiček, zaostajajo za devet točk. A Krško mora preostale tri tekme (Aluminij doma, Maribor v gosteh, Gorica doma) dobiti, Gorica pa vse izgubiti (Mura v gosteh, Aluminij doma). Gorenjci so dobili prvi polčas z 2:0. Najprej je David Tijanić prodrl v kazenski prostor in s 15 metrov zadel ob levi vratnici. Nato pa je v predzadnji minuti vodstvo podvojil Ivan Crnov, ko je po Tijanićevi podaji z desne strani s približno desetih metrov žogo v mrežo poslal z diagonalnim strelom. Triglav je vodstvo povišal v 65. minuti, ko je Tijanić z dolgo podajo našel Majcna, ta pa je nato nesebično oddal žogo na desno do Crnova, ki jo je le poslal v prazno mrežo. V 91. minuti je Krško doseglo častni gol, ko je bil Luka Vekić uspešen z osmih metrov.

Mura je v torek objavila,da je podaljšala pogodbi z dvema izmed nosilcev moštva, ki se jima je iztekal dozdajšnji dogovor. Luka Bobičanec in Luka Šušnjara sta podpisala novi pogodbi, veljavni do poletja 2022. Foto: www.alesfevzer.com

Kouter odrešil Muro v Kidričevem
V Kidričevem so nogometaši Mure premagali Aluminij z 1:0, mož odločitve je bil Nino Kouter, ki je že v prvem polčasu enkrat s strelom z razdalje zapredil domačemu vratarju Luki Janžekoviću. Edini zadetek na tekmi je padel v 75. minuti, ko je Nik Lorbek najprej sprožil iz bližine, Janžeković je žogo odbil, a le do Koutra, ki je s kančkom sreče zadel ob desni vratnici. Tri minute pozneje je povsem sam z osmih metrov poskusil še Žiga Kous, a je Janžeković dvoboj dobil. Do konca tekme so gostitelji iskali izenačenje, a zaman. Ostalo je pri minimalni zmagi Prekmurcev in pomembnih treh točkah v boju za Evropo.