Isco in Gareth Bale sta zadela za Real. Foto: EPA

Po nizu slabih rezultatov, med katerimi je tudi izpad iz Lige prvakov že v osmini finala (izločil jih je Ajax), je zmaga še kako dobrodošla za motivacijo nogometašev iz Madrida.

Zidane, ki je na trenerski stolček Reala znova sedel po desetih mesecih, je med prvo enajsterico vrnil odpisanega Isca, ki se v času nekdanjega trenerja Santiaga Solarija ni naigral.

Isco je Zidanovo zaupanje poplačal v 62. minuti, ko je zadel vodilni gol.

Zinedine Zidane je z zmago začel nov mandat na klopi Reala. Foto: EPA

Karim Benzema je z desne strani podal žogo v sredino kazenskega prostora, kjer je bil na pravem mestu Isco, zadel je iz bližine (1:0). 15 minut pozneje je Real potrdil zmago z golom Garetha Bala, streljal je z okoli 13 metrov v levi spodnji kot, žoga se je od okvirja vrat odbila v mrežo.

Nasprotno mrežo je zatresel tudi Luka Modrić, a je sodnik njegov gol razveljavil, saj je bil Raphael Varane v prepovedanem položaju.

Ahletic Bilbao je presenetil Atletico Madrid (2:0). Foto: EPA

Atletico se vse bolj oddaljuje od naslova
Atletico Madrid je po izpadu iz Lige prvakov doživel hladno prho proti Athleticu iz Bilbaa. Ta je oba gola dosegel v drugem polčasu, zadela sta Inaki Williams in Kenan Kodro.

S porazom se Atletico Madrid oddaljuje od prvega mesta.

Messi čaral v Sevilli
Vodilna Barcelona je v nedeljo s 4:1 slavila na gostovanju pri Betisu in prednost na vrhu povišala na deset točk.

Blestel je Lionel Messi, ki je zabil tri gole. Prvega je dosegel s prostega strela z več kot 20 metrov. Žoga je zletela tik pod stičišče prečke in vratnice. Ob koncu prvega polčasa mu je za drugi gol izjemno podal Luis Suarez, ki je bil avtor tretjega gola v 63. minuti. Messi je svojo čarovnijo končal v 85. minuti, ko je z roba kazenskega prostora še lobal domačega vratarja.