Dejan Vokić je imel v izdihljajih tekme dve priložnosti, toda Maribor se je ubranil in iztržil točko. Foto: www.alesfevzer.com

Zadnja tekma 19. kroga Prve lige je bila zelo razburljiva, vijoličasti, ki so bili po izključitvi Andraža Žiniča zadnje pol ure z igralcem manj, se lahko sreči in odličnim posredovanjem Ažbeta Juga v zadnjih minutah zahvalijo, da so iztržili točko. V strelih v okvir vrat je bilo na koncu 10:6.

Zadetki s tekme Radomlje – Maribor

Soudani zadel po podaji Strajnarja
Gostje (znova z Jugom in Vrhovcem ter z Iličićem v prvi postavi) so v Domžalah povedli v 7. minuti. Mark Strajnar je podal z leve strani, Hilal Soudani je bil sicer v težkem položaju, vendar je dobro zadel žogo, vratar Luka Baš pa tudi ni najbolje reagiral. Ob izteku 10. minute je lepo meril Arnel Jakupović in zadel prečko. Mariborski pritisk ni popustil, Strajnarjev poskus iz bližine je le nekaj trenutkov pozneje Baš lepo ubranil.

Maribor v prvem polčasu zelo razigran
V 18. minuti je mariborsko prednost s prvim zadetkom sezone povišal hrvaški napadalec Marko Kolar (podajalec: Jan Repas), ki se je odlično znašel v kazenskem prostoru. V prve pol ure so bili gostje izrazito boljši (v strelih v okvir vrat 0:5), lepo priložnost je imel v 20. minuti znova Soudani (po podaji Iličića je s sedmih metrov z levico streljal čez gol), Josip Iličić pa je v 29. minuti sprožil nevaren strel, a se je izkazal Baš.

Videosodnik priznal zadetek Šošića
Štiri minute pred odmorom so mrežo zatresli tudi domači nogometaši. Sodnik Denis Halilović najprej zadetka ni priznal. Stranski sodnik je namreč presodil, da je Madžid Šošić po udarcu Markovića zadel iz nedovoljenega položaja, toda sledil je pregled videosodnika in zadetek je bil priznan.

Žinič za štart nad Da Cruzom "nagrajen" z rdečim kartonom
V 64. minuti je sodnik Denis Halilović po posredovanju videosodnika izključil Andraža Žiniča zaradi grobega drsečega štarta nad Da Cruzom. Trener Šimundža se je takoj odzval, iz igre je potegnil Jakupovića, na zelenico pa je pritekel Ignacio Guerrico. A to ni rešilo Maribora. V 77. minuti so Radomljani izenačili. Šošić je prejel dolgo podajo, odlično obvladal žogo in z diagonalnim strelom žogo mojstrsko potisnil v malo mrežico vratarja Juga.

Izjemne priložnosti Radomelj za tretji zadetek
Ob izteku igralnega časa je Krolo sprožil z roba kazenskega prostora, Šošić je žogi spremenil smer in Maribor se je s težavo ubranil. Še več panike je bilo pred mariborskimi vrati v 94. in 96. minuti ob poskusu Dejana Vokića. Zelo zelo malo je manjkalo, pa bi Radomljam uspel preobrat, vendar se je z nekaj neverjetnimi obrambami izkazal Ažbe Jug.