Francoski odbojkarji v finalu niso imeli težkega dela. Ključna je bila polfinalna zmaga nad Slovenijo. Foto: EPA

Francozi so v polfinalu izločili Slovence po napetih petih nizih, potem ko so se znašli v zaostanku z 0:2 v nizih in s 3:7 v tretjem nizu. Izkazalo se je, da je bil to finale pred finalom. Nemci so v četrtek s 3:1 ugnali Bolgare, tokrat pa niso uspeli pripraviti senzacije pred domačimi gledalci.

Francozi so igrali slabše kot v zadnjih treh nizih proti Sloveniji, a kljub temu so imeli nekaj težav le v tretjem nizu, v katerem so ves čas zaostajali. Izenačili so na 23:23, v končnici pa znova zablesteli.

Nemcem ni pomagalo 20 točk Györgyja Grozerja, Francozi so delo porazdelili med več igralcev, s 14 točkami je bil najučinkovitejši Jean Patry, ki je dosegel tudi štiri ase. Dva je prispeval Earwin Ngapeth, ki je z neubranljivim začetnim udarcem tekmo tudi končal.

Poleg Francije bodo evropske reprezentance v Tokiu še Italija, Poljska in Rusija.