Slovenski odbojkarji so z zmago sklenili prvi turnir Lige narodov. Po porazih proti ZDA (0:3) in Braziliji (1:3) so najprej upravičili vlogo favoritov proti Avstraliji (3:0), nato pa še proti Kitajski (3:1). Foto: volleyballworld.com

Tekmo so začeli korektor Mitja Gasparini, blokerja Danijel Koncilja in Alen Pajenk ter sprejemalca Žiga Štern in Rok Možic. Za organizacijo napada je skrbel Gregor Ropret, prosti igralec je bil Jani Kovačič.

Odbojkarji zadovoljni iz Brasilie

V prvem nizu je bil zelo razigran Mitja Gasparini (v tem delu sedem od svojih 13 točk). V drugem nizu so se Kitajci nekoliko bolje zoperstavili tekmecem in povedli z 10:9, nato pa so se Slovenci zbrali in hitro ustvarili neulovljivo razliko.

V tretjem nizu je Slovenija z delnim izidom 6:1 nakazala, da bo gladko dobila tekmo, toda pri vodstvu s 15:14 je popustila, tekmeci so ji ušli z delnim izidom 1:7. V četrtem nizu so imeli Kitajci prednost 19:22, Slovenci pa so odlično odigrali končnico in niz dobili na razliko.

Najučinkovitejši pri Slovencih je bil Rok Možič s 17 točkami. Pri Kitajcih jih je 20 dosegel Jingjin Žang.

"Danes smo odlično začeli, predvsem v bloku in obrambi smo delovali zelo dobro in posledično v protinapadih realizirali točke. V tretjem nizu smo želeli na hitro zaključiti, preveč smo silili v to, kar se nam je vrnilo z izgubljenim nizom. V končnici četrtega niza pa smo strnili vrste in odigrali res kakovostno," je dvoboj opisal izkušeni Mitja Gasparini.

Mitja Gasparini je bil predvsem v prvem nizu zelo razpoložen v napadu. Foto: volleyballworld.com

Alen Pajenk ugotavlja, da je igra vse boljša: "Počasi prihajamo v ritem naše igre in to se je videlo na koncu današnje tekme."

Selektor Mark Lebedew je prvi turnir ocenil pozitivno: "Za nami je dober teden v Braziliji. To je bila prva priložnost, da nekateri mladi odigrajo prve tekme. Gre za nekoliko drugačno zasedbo od tiste, ki je nazadnje igrala za Slovenijo, zato sem zadovoljen z dvema zmagama, še posebej pa z zelo dobro predstavo proti Braziliji. Pred naslednjim turnirjem na Filipinih imamo postavljene dobre temelje, na katerih lahko gradimo."

Na turnirju na Filipinih (21.–26. junij) bodo tekmeci Nizozemci, Argentinci, Italijani in Japonci. Tretji turnir bo med 5. in 10. julijem v Gdansku na Poljskem. Zaključni turnir najboljše osmerice bo od 20. do 24. julija potekal v Bologni.