Zmaji so v treh tednih odnesli kar pet točk iz Tiwag Arene v Innsbrucku. Foto: SŽ Olimpija

Ljubljančani so razočarali v torek na Jesenicah, ko so sicer osvojili vse tri točke (3:4), a igra je bila izjemno slaba. Delovali so nezainteresirano, priprava na tekmo ni bila prava. Z mislimi so bili že v Innsbrucku in tokrat so prikazali pravi obraz. Nadgradili so predstavo izpred treh tednov, ko so v isti dvorani že slavili po kazenskih strelih s 3:2. Neposrednim sosedom na lestvici so se zdaj približali na pet točk (37-32).

V Ligi IceHL je Olimpija na gostovanjih odlična. Obrambni sistem igre deluje, tokrat pa se je v vrata po poškodbi vrnil odlični Horak.

Lukaš Horak se je poškodoval 1. novembra proti Dunaju v Tivoliju. Odlično ga je nadomestil Luka Kolin, a češki vratar je eden izmed najboljših v Ligi IceHL. Napadalec Innsbrucka je spravljal v obup. Foto: SŽ Olimpija

Beričič z igralcem manj šokiral morske pse
V 10. minuti je Charlie Dodero z močnim strelom zatresel mrežo po podaji Nika Simšiča. Morski psi so imeli 17 strelov v prvi tretjini, a je bil Horak vedno na pravem mestu. Ko je na kazenski klopi sedel Maris Bičevskis, je Jaka Sodja ukradel plošček. Pridrsal je sam pred vratarja Evana Buitenhuisa, ki je še uspel odbiti plošček, a je akcijo spremljal Miha Beričič in iz bližine potisnil plošček v mrežo za 0:2.

V drugi tretjini je Innsbruck močno pritisnil. Še posebej vroče je bilo pred vrati Horaka, ko so imeli gostitelji "power play" v 34. minuti, ko je na kazenski klopi sedel Jan Čosić. Razmerje v strelih na vrata po 40 minutah je bilo kar 28:13, a odlični Horak ni klonil niti enkrat.

Pance pred praznimi vrati nesebično podal do Goocha
V zadnji tretjini so skušali gostitelji na silo pritisniti. Nič ni uspevalo, Ljubljančani pa so zaprli srednjo tretjino in uspešno izbijali ploščke iz obrambne tretjine. Že dve minuti in 37 sekund pred koncem je trener Mitch O'Keefe vzel pol minute odmora in iz vrat potegnil Buitenhuisa. Minuto in 11 sekund pred koncem sta Žiga Pance in Trevor Gooch krenila sama proti praznim vratom. Pance je nesebično podal do Goocha, ki je z leve strani potisnil plošček v mrežo. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 36:19.

Ljubljančane že v soboto čaka naslednja tekma. V Feldkirchu se bodo srečali z Vorarlbergom, ki je letos zanesljivo dobil obe medsebojni tekmi (7:1 in 6:2).