Davor Kus in Marko Banić se veselita velike zmage. Foto: Reuters
Konrad Christoph Wysocki, Panagiotis Vasilopoulos, Dimitrios Diamantidis
Grki so bili za Nemce premočni. Foto: Reuters
Španci imeli veliko dela s Kitajci

Kitajci so vodili večino tekme in imeli po treh četrtinah kar 14 točk naskoka. Španci so jih ujeli povsem ob koncu in imeli v zadnji sekundi rednega dela celo priložnost za zmago, a je Ricky Rubio zgrešil težko polaganje. Dvomov o zmagovalcu v podaljšku ni bilo. Španci so ga dobili s 13:3. Prvo ime srečanja je bil z 29 točkami Pau Gasol. Jao Ming jih je dosegel le 11.

Hrvati brez težav držali prednost
Rusi so proti Hrvaški vodili po prvi četrtini (16:17) in imeli sredi drugega dela še vedno točko prednosti. Hrvati so odlično sklenili prvi polčas (42:36). V tretji četrtini so povečali prednost, ki se je vseskozi gibala med 5 in 10 točk.

Blestela Popović in Planinić
Marko Popović
je dosegel 22 točk, zadel je tri trojke iz sedmih poskusov. Zoran Planinić (20 točk) je zadel sedem izmed devetih metov iz igre. Pod košem je blestel Stanko Barač, ki je prispeval 12 točk in 7 skokov. Andrej Kirilenko (18 točk; 5/11 iz igre) ni imel dovolj podpore. Na prvi tekmi skupine A je Litva premagala Iran z 99:76.

Nemci z nerazpoloženim Nowitzkim konkurenčni le na začetku
V skupini B je v evropskem dvoboju Grčija s 87:64 premagala Nemce. Pri Grkih je blestel Vasileios Spanoulis, ki je dosegel 23 točk, pri Nemcih pa je najbolj razočaral NBA-zvezdnik Dirk Nowitzki. Na parketu je prebil 25 minut, dosegel pa le 13 točk. Njegov met iz igre je bil le 38-odstoten. Nemci so se držali korak le v prvi četrtini (21:23), nato pa so se Grki odlepili z delnim izidom 12:0 (33:23) in prednost vseskozi večali.

Prva zmaga Argentine
ZDA
so brez težav premagale Angolo s 97:76, branilci naslova Argentinci pa so po porazu v 1. krogu proti Litvi tokrat že v prvi četrtini pokazali, da proti Avstralcem ne bodo dopustili presenečenja (85:68).