Košarka - Arhiv

MJ za vse čase nedosegljiv, pa drugo?

Košarka MJ za vse čase nedosegljiv, pa drugo?

25.8.2008

Zadnje moštvo, ki je ob prepričljivi osvojitvi olimpijskega zlata tako navdušilo kot letošnje, je bilo tisto iz Barcelone '92. Sledi razumljivo nadaljevanje: kakšen bi bil medsebojen obračun?

ZDA po bleščečem finalu do 13. zlata

Košarka ZDA po bleščečem finalu do 13. zlata

24.8.2008

Fantastičen zaključek košarkarskega turnirja za sladokusce! ZDA so v učinkovitem in razburljivem finalu s 118:107 premagale Španijo. "ZDA so ponovno na vrhu!"

Špancem evropski derbi, ZDA ameriški

Košarka Špancem evropski derbi, ZDA ameriški

22.8.2008

V finalu košarkarskega turnirja bodo igrali Španci in ZDA. Svetovni prvaki so premagali Litvo z 91:86, Američani pa Argentino s 101:81.

Argentina pred visoko ameriško oviro

Košarka Argentina pred visoko ameriško oviro

20.8.2008

Argentinski košarkarji so v četrtfinalni poslastici v Pekingu zlomili Grke (80:78) in bodo branjenje olimpijskega zlata nadaljevali proti Američanom.

Zdaj se začenja zares tudi za ZDA

Košarka Zdaj se začenja zares tudi za ZDA

18.8.2008

Zvezdniki iz domovine košarke so brez ene same brazgotine opravili skupinski del, za piko na i so s 106:57 razbili Nemčijo, a zdaj so na vrsti izločilni boji.

Ameriška lekcija svetovnim prvakom

Košarka Ameriška lekcija svetovnim prvakom

16.8.2008

Košarkarji Rusije in Nemčije ne bodo videli četrtfinala, ZDA pa so potrdile vlogo prvega favorita, potem ko so kar s 119:82 deklasirale svetovne prvake Špance.

Košarka Video: Grki nebogljeni proti NBA-zvezdam

14.8.2008

Ameriški košarkarji so v 3. krogu olimpijskega turnirja nadigrali Grke z 92:69 in se jim maščevali za polfinalni poraz na svetovnem prvenstvu pred dvema letoma.

Kitajski košarkarji blizu senzacije

Košarka Kitajski košarkarji blizu senzacije

12.8.2008

Na košarkarskem turnirju OI-ja so v 2. krogu Hrvati presenetili evropske prvake Ruse (85:78), svetovni prvaki Španci pa so po podaljšku le strli odpor Kitajske (85:75).

ZDA zlahka preskočile kitajski zid

Košarka ZDA zlahka preskočile kitajski zid

10.8.2008

Grški košarkarji v uvodnem derbiju prvega dneva olimpijskega turnirja v skupini B niso bili dorasli Špancem (81:66). Drama na tekmi Litva - Argentina.

Kako uspešna bo

Košarka Kako uspešna bo "vrnitev na vrh" 2008?

7.8.2008

Nabiti s prvovrstno nadarjenostjo, a pazljivi po grenkih spodrsljajih v preteklosti, ameriški košarkarji v Pekingu pripravljajo naskok na olimpijsko zlato.

ZDA le niso povsem brez skrbi

Košarka ZDA le niso povsem brez skrbi

5.8.2008

Ameriški košarkarji so imeli na zadnji pripravljalni tekmi pred OI-jem v Šanghaju precej težav proti Avstralcem. Zmagali so s 87:76.

Američani gladko tudi prek Rusov

Košarka Američani gladko tudi prek Rusov

3.8.2008

Košarkarji ZDA na pripravljalnih tekmah pred olimpijskimi igrami še naprej zmagujejo. Tokrat so v Šanghaju z 89:68 ugnali evropske prvake Ruse.

Selektor ZDA brez najmanjše pripombe

Košarka Selektor ZDA brez najmanjše pripombe

2.8.2008

Ameriški košarkarji so z odliko opravili zahteven preizkus pred začetkom olimpijskega turnirja in Litvo v Macau premagali s 120:84.

Bryant postavil OI celo pred Ligo NBA

Košarka Bryant postavil OI celo pred Ligo NBA

29.7.2008

Košarkarji ZDA so odločeni, da si povrnejo olimpijsko slavo. Kobe Bryant morebitno zmago postavlja celo pred Ligo NBA.

Tako je nekoč igralo sanjsko moštvo

Košarka Tako je nekoč igralo sanjsko moštvo

26.7.2008

Ameriška košarkarska reprezentanca je priprave na olimpijski turnir začela z visoko zmago proti Kanadi. V Las Vegasu je bilo kar 120:65.

Zdovc: Največ možnosti imajo Američani

Košarka Zdovc: Največ možnosti imajo Američani

23.7.2008

Slovenija ima na olimpijskih igrah kar nekaj junakov, ki so se v domovino vračali z odličji. Eden izmed njih je tudi Jure Zdovc.

Španija - ZDA poslastica predtekmovanja

Košarka Španija - ZDA poslastica predtekmovanja

21.7.2008

Takoj po koncu tekme med Nemčijo in Portorikom so v Atenah določili košarkarske skupine za olimpijske igre v Pekingu.

Nemčiji zadnja vozovnica za Peking

Košarka Nemčiji zadnja vozovnica za Peking

20.7.2008

Dirk Nowitzki je Nemčijo popeljal na olimpijski košarkarski turnir, potem ko so Portoriko - igral je brez Carlosa Arroya - premagali s 96:82.

Portoriko ni ponovil 2. dela proti Sloveniji

Košarka Portoriko ni ponovil 2. dela proti Sloveniji

19.7.2008

Grški košarkarji so se pričakovano pridružili hrvaškim med potniki iz atenskega turnirja na OI. Zadnja vozovnica Nemčiji ali Portoriku.

Šešok: O selektorju šele konec leta

Košarka Šešok: O selektorju šele konec leta

19.7.2008

Čeprav je Dušan Šešok nastop na predolimpijskem turnirju označil za neuspeh, bodo morebitne kadrovske menjave znane šele konec leta.