Shai Gilgeous-Alexander je trenutno četrti strelec Lige NBA. Foto: AP

Gostje so v Target Centru za 14 dobili zadnjo četrtino, v kateri je 11 od svojih 33 točk dosegel najboljši igralec tekme Shai Gilgeous-Alexander. 20 točk je za 29. zmago sezone dodal Jaylin Williams, 15 pa novinec Chet Holmgren, ki prihaja prav iz Minneapolisa. “Smo vztrajali. Eno je, ko igraš dobro obrambo, drugo pa, če imaš tako slab strelski dan. Res smo jih težko strli, saj so v drugem polčasu igral res dobro v obrambi,“ je dejal gostujoči trener Mark Daigneault.

Oklahoma City je iz igre metal le dobrih 39 odstotkov, toda z dobro obrambo so domači zasedbi v zadnjih 12 minutah dopustili le 14 točk. Minnesota, ki je predtem zmagala štirikrat zapored, je v zadnji četrtini od 13 metov zadela le tri, izgubila pa je sedem žog. “Imeli smo priložnost za zmago, a preprosto nismo našli načina, da bi nam uspelo. Zadeli so, ko je bilo treba,je povedal Karl-Anthony Towns, ki je tako kot Anthony Edwards prispeval po 19 točk. 18 jih je pristavil Naz Reid. Volkovi so skok dobili s 50:37, toda izgubili 21 žog, medtem ko jih je Thunder osem. Po zapravljenih žogah Minnesote je dosegel 28 točk.

Po delnem izidu 19:7 je Oklahoma dobre tri minute pred koncem izenačila na 90. Minuto in pol zatem je Gilgeous-Alexander zadel trojko za vodstvo s 94:96. Rudy Gobert je bil zatem polovično uspešen s črte prostih metov, nato pa je priložnost za domače vodstvo z zgrešeno trojko zapravil Mike Conley. Jalen Williams in Isaiah Joe sta ohranila mirno kri pri izvajanju prostih metov, medtem ko je Edwards ob priložnosti za izenačenje zgrešil tri – tretjega namenoma –, košarkarji Oklahome pa so tri sekunde pred konce dobili odločilen skok.

Udarna naveza Milwaukeeja Damian Lillard-Janis Andetokumbo. Foto: AP

45 točk Lillarda v Detroitu

Milwaukee je na krilih Damiana Lillarda slavil v Detroitu (135:141). Ostrostrelec, ki je med Buckse prišel pred letošnjo sezono iz Portlanda, je blestel s 45 točkami in 11 podajami. Petkrat je bil natančen izza črte. Odličen je bil tudi Janis Andetokumbo, ki mu je le podaja zmanjkala do trojnega dvojčka. Grški zvezdnik je statistiko napolnil z 31 točkami in desetimi skoki, je pa 22 prostih metov izvajal le s 50-odstotno uspešnostjo. Dvojni dvojček je z 19 točkami in desetimi ujetimi odbitimi žogami uspel tudi Brooku Lopezu.

Sengun blestel ob zmagi Houstona

Houston je prekinil niz treh porazov, potem ko je bil na domačem parketu s 127:126 po podaljšku boljši od Utaha. 20 sekund pred koncem rednega dela je petminutni dodatek izsilil Alperen Sengun z dvema prostima metoma. Potem je Collin Sexton zgrešil trojko za zmago. V podaljšku je končni izid 36 sekund pred iztekom časa postavil Jabari Smith, nato pa je na drugi strani Sextona blokiral Amen Thompson.

Sengun je znova stopil na črto prostih metov, toda tokrat je bil obakrat nenatančen. Vseeno to ni bilo usodno za Rakete, saj je Jordan Clarkson s polrazdalje zgrešil met za zmago. Sengun je bil s 37 točkami, s čimer je turški mladenič postavil osebni rekord, in 14 skoki najboljši igralec tekme. Smith je dodal 24 točk, ujel pa je deset odbitih žog. Sexton je bil z 28 točkami prvi gostujoči strelec.