Jan Špan je zadel pet trojk. Foto: Liga ABA/Drago Perko

Za Novomeščane je to tretja zmaga v regionalnem tekmovanju in dobra popotnica pred naslednjo domačo tekmo v petek proti FMP-ju, ki so ga premagali že na prvi tekmi oktobra v Beogradu.

To je bila zelo pomembna zmaga v boju za obstanek. Po polovici rednega dela je že jasno, katere ekipe so v najslabšem položaju. Mornar na zadnjem mestu ima le eno zmago, Split in FMP pa sta tik pred Krko s štirimi zmagami.

Odlični predstavi Špana in Planinića
Blestel je Jan Špan s 23 točkami, zadel je pet trojk iz sedmih poskusov. 15 točk je brez zgrešenega meta prispeval Darko Planinić (5/5 za dve, 1/1 za tri), 12 točk in devet skokov je dodal Marko Radovanović.

Krki se ni uspelo odlepiti
Novomeščani so z delnim izidom 10:0 prvo četrtino dobili s 23:20. Darko Planinić in Isaiah Cousins sta se razigrala ob koncu prvega polčasa, ki ga je Krka dobila s 50:44.

Gostje so bolje odprli tretjo četrtino (52:51). Novomeščani so na krilih Špana znova prevzeli vajeti v svoje roke, priigrali so si devet točk prednosti (64:55). Tylan Birts in Ronaldo Segu sta držala priključek in po 30 minutah je bil Borac še v igri za zmago (69:65).

Borac povedel, nato pa popolnoma popustil
Na začetku zadnje četrtine je Danilo Tasić zadel dve trojki zapored in Borac je prevzel vodstvo (71:73). Trener Krke Gašper Okorn je moral vzeti minuto odmora. Novomeščani so zaigrali zagrizeno v obrambi, Borac pet minut in pol ni dosegel niti točke. Krka je z delnim izidom 12:0 povedla z 82:73 po trojki Špana minuto in 40 sekund pred koncem. V zadnji minuti je Miha Cerkvenik zadel vse štiri proste mete in potrdil zmago.