Ljubljančani so bili precej boljši v skoku (50:28), a slabše zadevali. Čeprav so dvoboj dobro odprli, so domači hitro prišli do dvomestne razlike in nato predvsem ob koncu druge in tretje četrtine ustavili nastavke morebitnih preobratov gostov.

Zmaji so se drugič zapored prebili med štiri najboljše v regiji. Foto: Partizan/Dragana Stjepanović

Ljubljančani so dobro začeli in povedli s 6:2. Beograd je prevzel vodstvo, zmaji pa so korak z njim držali do izida 11:8. Nato pa so varovanci Željka Obradovića z delnim izidom 7:0 povedli z dvomestno prednostjo (18:8).

Prednost so v drugi četrtini povišali na +13 (23:10). Matic Rebec je zadel trojko za znižanje zaostanka (23:15), toda gostitelji so hitro znova povedli za 13 točk (30:17). Črno-beli so vodstvo povišali na +18 (42:24).

Beograjčani so prednost brez težav ohranjali tudi v tretji četrtini (51:34). Ob koncu tega dela igre je Partizan znova povedel za 18 točk (58:40). Dante Exum je tretjo četrtino zaključil z atraktivnim zabijanjem (60:42).

Tudi v zadnji četrtini je Partizan imel niti igre v svojih rokah, vodili so za 17 točk (72:55, 77:60), pa tudi za 18 (81:63). Tekmo so mirno pripeljali do konca.

Najboljši strelec dvoboja je bil Partizanov James Nunnally z 18 točkami, pri Cedeviti Olimpiji pa jih je 13 dosegel Jogi Ferrell. Alen Omić je šestim točkam dodal 17 skokov.

Partizan gladko odpravil Olimpijo na prvi polfinalni tekmi

Alilović: Tekmo moramo čimprej pozabiti
Tekmo smo začeli izredno slabo. To je bil eden naših najslabših začetkov. Bili smo neorganizirani v napadu, preslabo in premehko smo igrali obrambo. Da dovolimo nasprotniku, da na tekmi končnice doseže 25 točk iz naših izgubljenih žog, pove veliko. Številke povedo vse. Po drugi strani smo imeli na tekmi večje število poskusov za tri točke, kot za dve. Na začetku smo izvajali proste mete 50-odstotno. Mentalno in psihološko se nismo dovolj pripravili. Časa je malo. Tekmo moramo čimprej pozabiti. Fantje vedo, da bodo Stožice v torek polne in naredili bomo vse, da zmagamo. Naši navijači so si zaslužili, da jim prikažemo dobro in najlepšo možno predstavo,” je poudaril trener Miro Alilović.

Druga tekma bo v Stožicah v torek ob 18.00. Polfinale se igra na dve dobljeni tekmi.

V finalu se bo ekipa, ki bo v seriji prišla do dveh zmag, pomerila s Crveno zvezdo. Ta je po dveh tekmah in dveh zanesljivih zmagah izločila Budućnost.