Kevin Punter in Zach LeDay sta pred dvema letoma v Partizan prestopila prav iz Olimpie Milano. Foto: EPA

Italijanska zasedba je nazadnje slavila prav v Beogradu pred 14 dnevi, zdaj je tretjič zapored izgubila, parni valjak pa je na drugi strani tretjič v nizu slavil. V prvem polčasu so imeli gostje ves čas pobudo. Razpoložen je bil Shavon Shields, ki je v prvem delu izza črte metal 5/7. V drugem polčasu je nato dodal še štiri točke, zgrešil pa vse tri poskuse izza črte. Bruno Caboclo je na domači strani v prvih 20 minutah dal vseh svojih 16 točk, toda Milančani so v garderobo odšli s petimi točkami naskoka (39.44).

Tudi drugi polčas so uspešno začeli in v 25. minuti prvič povedli z dvomestno razliko, ko so naredili serijo 11:0. 14 minut pred koncem so vodili za 15, potem pa se je podoba na parketu popolnoma spremenila. Na krilih sijajnega občinstva je Partizan začel igrati izjemno agresivno v obrambi, v napadu pa sta se razigrala nekdanja igralca Olimpie Zach Leday in Kevin Punter, ki sta v zadnjih 14 minutah dala 11 oziroma 12 točk, tekmo pa sklenila s 15 oziroma 19. Do konca četrtine so Beograjčani znižali na -1. Sijajen ritem so držali tudi v zadnji in štiri minute pred koncem že vodili z dvomestno razliko, potem ko so naredili delni izid 31:4, skupaj pa v zadnjih 14 minutah 37:9.

Real Madrid v treh dneh ugnal oba grška velikana

Po prvem porazu v evroligaški sezoni je Real Madrid hitro ujel zmagoviti ritem in v treh dneh dvakrat slavil v Grčiji. Po Olympiacosu je bil zdaj z 90:78 boljši še od Panathinaikosa. Gostje so srečanje odločili v tretji četrtini, ko so z odlično obrambo dopustili le deset točk, sami pa jih dali 26. Zajetne prednosti kraljevega kluba Pao ni več ogrozil. Madridčani, pri katerih je bil tako kot v dvorani Miru in prijateljstva tudi v Oaki najboljši igralec Mario Hezonja, ki je tokrat dal 19 točk, je zbral devet asistenc več od tekmeca in slavil kljub petim izgubljenim žogam več. Kendrick Nunn je bil s 24 točkami prvo ime Atenčanov.

Baskonia premagala Crveno zvezdo
Crvena zvezda je klonila na vročem baskovskem terenu, potem ko se je tik pred koncem še približala na 82:84 in s trojko Rokasa Giedraitisa osem sekund pred koncem izenačila na 85:85. A še en poskus Gedraitisa v zadnji sekundi za tri je zgrešil cilj in domači so zmagali s 87:85. Mike Tobey je za Beograjčane v dobrih 12 minutah na parketu dosegel pet točk in dodal še dve podaji.