Prvič v karieri bo v finalu najboljše osmerice na parterju nastopil tudi mladi telovadec Nikolaj Božič.

Belak je imela na preskoku drugo (13,050 točke), Kysselef pa peto oceno (12,775). Hribar je bila na dvovišinski bradlji četrta (13,000).

Na dvovišinski bradlji se je prvič to sezono po poškodbi predstavila tudi mladinska prvakinja Zala Trtnik, ki je z oceno 12,350 tekmo končala na 11. mestu.

Božič je na parterju končal na devetem mestu (13,200) in je bil prva rezerva za finale. Ker pa ima Slovenija pravico do enega posebnega povabila, se bo tudi on predstavil v sobotnem finalu, kar je njegov največji članski uspeh do zdaj.

Luka Bojanc je tako kot pretekli konec tedna v Osijeku na krogih pri seskoku padel in z oceno 11,800 zasedel 17. mesto. 17. je bil tudi Luka Kišek na konju z ročaji (11,600).

V petek bosta v kvalifikacijah na gredi nastopili Hribar in Kysselef, prva bo tekmovala tudi na parterju.

V soboto bo prvi dan finalov z vsemi štirimi Slovenci, za nedeljo pa imajo v domačem taboru še eno priložnost v petek, da obogatijo izkupiček.

Prenos finalov iz Kopra si boste lahko v soboto (15.15) in nedeljo (15.20) ogledali na TV Slovenija 2 in MMC-ju.