Trojica najbolj vsestranskih telovadcev. Foto: EPA
Vej Jang
Vej Jang je pometel s tekmeci. Za vajo na konju z ročaji je prejel oceno 15,550. Foto: EPA
Shawn Johnson
ZDA imajo novo športno junakinjo. Foto: EPA

27-letnik, ki je svojo prvo medaljo na svetovnih prvenstvih osvojil že leta 1999, je blestel na vseh orodjih, saj je najnižjo oceno prejel za vajo na parterju (15,350), najvišjo pa na preskoku (16,425). Zaradi padca na drogu je prejel le oceno 13,600, a v skupnem seštevku še vedno kar za 1,475 premagal srebrnega Nemca Fabiana Hambüchna. Bron je osvojil Japonec Hisaši Mizutori.

V boju za odličja je bil dolgo časa tudi evropski prvak v mnogoboju Maksim Devjatovski. Ruski telovadec je bil po štirih nastopih na drugem mestu. Pri vaji na bradlji je padel in končal tekmovanje.

Zlato za 15-letno Američanko
V ženski konkurenci je bila najboljša komaj 15-letna Američanka Shawn Johnson, ki je blestela predvsem na parterju in gredi. Srebro je osvojila Romunka Steliana Nistor, na najnižjo stopničko pa sta se povzpeli Brazilka Jade Barbosa in Italijanka Vanessa Ferrari.

V pričakovanju nedelje
Vrhunec svetovnega prvenstva za slovensko gimnastiko prihaja v nedeljo, ko bo v finalu na bradlji nastopil Mitja Petkovšek, v finalu na drogu pa Aljaž Pegan. Samo zlata medalja omogoča nastop na olimpijskih igrah v Pekingu.