SP v vodnih športih 2005 - Arhiv

Zlati vaterpolisti zbrali Beograd

SP v vodnih športih 2005 Zlati vaterpolisti zbrali Beograd

2.8.2005

Več kot 30.000 ljudi je na ulicah Beograda sprejelo vaterpoliste Srbije in Črne gore, ki so v Montrealu osvojili naslov svetovnih prvakov.

Plavalci prispeli v domovino

SP v vodnih športih 2005 Plavalci prispeli v domovino

2.8.2005

Na Brniku so sprejeli člane slovenske plavalne reprezentance, ki se je po desetih urah leta vrnila iz svetovnega prvenstva v Montrealu.

Nasvidenje Montreal, dober dan Melbourne

SP v vodnih športih 2005 Nasvidenje Montreal, dober dan Melbourne

1.8.2005

Plavalni SP v Montrealu se je končal z 8 svetovnimi rekordi. Grant Hackett je osvojil 3 posamične naslove, Michael Phelps pa skupno 5.

Štafeta: Hitro je hitro prehitro

SP v vodnih športih 2005 Štafeta: Hitro je hitro prehitro

1.8.2005

Slovenska štafeta 4 x 100 m mešano je zadnji dan SP-ja v Montrealu plavala v finalu, a bila po napaki Emila Tahiroviča diskvalificirana.

Crocker pometel s Phelpsom

SP v vodnih športih 2005 Crocker pometel s Phelpsom

31.7.2005

Američan Ian Crocker je s svetovnim rekordom 50,40 pometel s konkurenco na 100 m delfin na plavalnem svetovnem prvenstvu v Montrealu.

SČG-ju uspelo sladko maščevanje

SP v vodnih športih 2005 SČG-ju uspelo sladko maščevanje

30.7.2005

Danilo Ikodinović je 69 sekund pred koncem dosegel odločilni gol za zmago vaterpolistov SČG-ja z 8:7 nad Madžari v finalu svetovnega prvenstva.

Turk za 20 sekund izboljšal osebni rekord

SP v vodnih športih 2005 Turk za 20 sekund izboljšal osebni rekord

30.7.2005

Luka Turk je predzadnji dan SP-ja v Montrealu na 1.500 m prosto osvojil 17. mesto in s 15:30,46 za 20 sekund izboljšal osebni rekord.

Madžarke po podaljšku do zlata

SP v vodnih športih 2005 Madžarke po podaljšku do zlata

30.7.2005

Vaterpolistke Madžarske so po letu 1994 spet svetovne prvakinje. V Montrealu so šele po podaljšku strle odpor Američank z 10:7.

Junaka 6. dne Peirsol in Jonesova

SP v vodnih športih 2005 Junaka 6. dne Peirsol in Jonesova

30.7.2005

Američan Aaron Peirsol in Avstralka Leisel Jones sta s svetovnima rekordoma zaznamovala 6. tekmovalni dan plavalnega dela SP-ja.

Mankoč brez možnosti za finale

SP v vodnih športih 2005 Mankoč brez možnosti za finale

30.7.2005

Plavalec Peter Mankoč se na svetovnem prvenstvu v Montrealu po pričakovanju ni uvrstil v finale na 50 m prosto in 100 m delfin.

Vaterpolski finale ponovitev Aten

SP v vodnih športih 2005 Vaterpolski finale ponovitev Aten

29.7.2005

V polfinalu moškega vaterpolskega turnirja na SP-ju v Montrealu je Madžarska premagala Grčijo s 7:6, Srbija in Črna gora pa Hrvaško s 5:4.

Padel nov rekord; Phelpsu 3. zlato

SP v vodnih športih 2005 Padel nov rekord; Phelpsu 3. zlato

29.7.2005

Poljakinja Otylia Jedrzejczak je junakinja 5. dneva SP-ja v plavanju. 22-letnica je zrušila lastni svetovni rekord na 200 m delfin.

Medvešek prepočasen za 19 stotink

SP v vodnih športih 2005 Medvešek prepočasen za 19 stotink

29.7.2005

Blaž Medvešek je polfinale v svoji paradni disciplini na 200 metrov hrbtno končal na 10. mestu in tako ostal brez pričakovanega finala.

Brez medalje, a z dvignjeno glavo

SP v vodnih športih 2005 Brez medalje, a z dvignjeno glavo

28.7.2005

Peto mesto Sare Isakovič na 200 m prosto in šesto Emila Tahiroviča na 50 prsno je slovenski izplen sredinih finalov na plavalnem SP-ju.

Hackett postavil nov mejnik

SP v vodnih športih 2005 Hackett postavil nov mejnik

28.7.2005

Avstralec Grant Hackett je 15. medaljo na plavalnih svetovnih prvenstvih osvojil na veličasten način - z novim svetovnim rekordom na 800 m: 7:38,65.

V Montrealu ponovitev Kranja

SP v vodnih športih 2005 V Montrealu ponovitev Kranja

27.7.2005

Poslastica moškega vaterpolskega turnirja na SP-ju v Montrealu bo polfinalni dvoboj med večnima tekmecema Hrvaško in Srbijo in Črno goro.

Tretji dan trikrat ameriška himna

SP v vodnih športih 2005 Tretji dan trikrat ameriška himna

27.7.2005

Na petih finalnih odločitvah tretjega dne plavalnega SP-ja v Montrealu so gledalci trikrat slišali ameriško himno za zmagovalca.

Sara in Emil v finala z drugima časoma

SP v vodnih športih 2005 Sara in Emil v finala z drugima časoma

27.7.2005

Emil Tahirovič na 50 m prsno in Sara Isakovič na 200 m prosto sta se z drugima časoma polfinala uvrstila v finale plavalnega SP-ja.

V Montrealu trije polfinalisti

SP v vodnih športih 2005 V Montrealu trije polfinalisti

26.7.2005

Emil Tahirovič in Matjaž Markič sta se 3. dan svetovnega prvenstva v plavanju v Montrealu uvrstila v polfinale na 50 m prsno.

Schoeman in Hansen velika zmagovalca

SP v vodnih športih 2005 Schoeman in Hansen velika zmagovalca

26.7.2005

Štiri finalne odločitve drugega dne SP-ja v plavanju v Montrealu so postregle s svetovnim rekordom in tremi rekordi svetovnih prvenstev.