Grant Hackett ima že zlato na 400 in 800 m, zanj pa je rezervirano tudi tisto na 1.500 m. Foto: EPA
Solenne Figues
Solenne Figues je ob koncu prevzela vodstvo in zmagala na 200 m prosto. Foto: EPA

Že kmalu po štartu je bilo jasno, da bo Hackettov edini tekmec ura. Po 300 m je bil dobre 3 sekunde hitrejši od dosežka Iana Thorpea, po 600 m celo 5,1 sekunde. Na koncu je rekord Avstralca zrušil za 1,51 sekunde in se v Montrealu veselil drugega zlata.

Prvo zlato v sredinih finalih je osvojil 35-letni Nemec Mark Warnecke, ki je presenetil na 50 m prsno, disciplini, kjer je bil na SP-ju leta 2001 peti, pred dvema letoma pa četrti.

15 let mlajši Poljak Pawel Korzeniowski je slavil na 200 m delfin, potem ko je bil vseskozi v vodstvu, seveda pa ni mogel ogroziti svetovnega rekorda Michaela Phelpsa, ki je to disciplino izpustil in se brez težav uvrstil v četrtkov polfinale na 100 m prosto in 200 m mešano.

Ženski obračun na 200 m prosto je dobila Francozinja Solenne Figues, ki je tokrat petouvrščeno Saro Isakovič v tej disciplini premagala na letošnjih sredozemskih igrah in olimpijskemu bronu iz Aten dodala zlato s svetovnega prvenstva.