Džanan Musa je zadel štiri trojke in bil z 20 točkami najboljši strelec madridskega Reala. Foto: EPA

Olympiacos je pod vtisom poraza v grškem prvenstvu proti večnemu tekmecu Panathinaikosu pred nekaj dnevi že na začetku tekme močno zaostal, po 10 minutah je Real vodil s 30:13. Grki so nato vse do konca lovili priključek. Dve minuti pred koncem so se približali na štiri točke zaostanka, več pa jim ni uspelo.

Kostas Papanikolau je bil najboljši strelec tekme s 25 točkami, zadel je šest trojk. Foto: EPA

Izgubil je tudi Panathinaikos, ki je bil do gostovanja v Beogradu pri Maccabiju v seriji štirih zmag oziroma pri osmih uspehih na zadnjih devetih tekmah. Izraelci so bili v Pionirju boljši z 90:75.

Fenerbahče je odpravil Virtus z 88:75. To je bila četrta zmaga na zadnjih petih tekmah. Italijani (15-8) imajo zmago več od Turkov, ki pa so boljši v medsebojnih tekmah.

Grenek poraz Crvene zvezde v Berlinu
Crvena zvezda je doživela boleč udarec v boju za uvrstitev do desetega mesta, ki še vodi v razigravanje za končnico. Proti Albi, ki je zmagala drugič na zadnjih treh tekmah in nadaljuje mrtvi tek z Asvelom na repu razpredelnice, je izgubila štirinajstič v sezoni (89:80), tako da za Valencio oziroma Partizanom zaostaja dve zmagi.

Mike Tobey je za rdeče-bele igral manj kot tri minute in zadel eno trojko, Žiga Samar pa je zaradi poškodbe stopala izpustil trinajsto tekmo zapored za Berlinčane.

23. krog:
FENERBAHČE – VIRTUS BOLOGNA 88:75
Motley 23, Wilbekin 15; Lundberg 17.

ALBA BERLIN – CRVENA ZVEZDA 89:80
Thomas 19, Procida 17, Samar je poškodovan; Matheus 20, Giedraitis 15 ... Tobey 3 v 3 minutah.

MACCABI – PANATHINAIKOS 90:75
Baldwin 22, Brown, Nebo in Colson po 14; Kalaitzakis 17, Grant in Mitroglu po 13.

BAYERN – ASVEL 64:76
Edwards 21, Francisco 11; Lee 21, Fall 16, Jackson 13.

REAL MADRID – OLYMPIACOS 90:85
Musa 20 (4/7 za tri), Hezonja 16 (2/3 za tri), Deck 14, Campazzo 12; Papanikolau 25 (6/8 za tri), Peters 12.

ANADOLU EFES - MONACO 78:80