Celjski rokometaši so pred potjo na Dansko, kjer jih v nedeljo čaka obračun Lige prvakov proti Skjernu, prejeli domačo zaušnico. Foto: www.alesfevzer.com

Pivovarji so izgubili tretjič, pred preostalimi sobotnimi tekmami 20. kroga pa so najbližjim zasledovalcem iz Ribnice ponudili, da se jim z zmago približajo na le na točko zaostanka.

Celjani so tekmo bolje začeli, v deveti minuti so povedli za tri gole (3:7), a se jim ni uspelo odlepiti. Gostitelji so bili vztrajni in v 16. minuti so najprej izenačili (8:8) in nato še povedli (9:8). Ob polčasu je bil izid poravnan (17:17).

V nadaljevanju sta se ekipi še naprej izmenjavali v vodstvu – nobena ekipa ni vodila več kot za gol. V 51. minuti pa je Bojan Čudič Jeruzalem povedel v prednost dveh golov (28:26). Vse do konca tekme so Ormožani vodili in Celjani lovili. A tokrat tekmecev niso vrgli iz tira, Gal Marguč je v 59. minuti znižal na 30:29, v 60. minuti pa je zmago vinarjev potrdil Čudič.

Prav Čudič je bil z devetimi goli prvi strelec tekme, na drugi strani je šest golov dosegel Josip Šarac.

Klepej Ribnici zabil 11 golov
V soboto so bile odigrane še preostale tekme 20. kroga. Ribnica ni izkoristila spodrsljaja Celja, saj je izgubila v Dolu pri Hrastniku s 27:26. Mož odločitve v Dolanki je bil Grega Klepej, ki je zabil enajst golov, tudi odločilnega za 27:26.

Zmaga "os" v Trebnjem
Gorenje pa je z 22:20 zmagalo v Trebnjem in se Ribnici približalo na točko zaostanka.