Na 51. tekmi v dresu Reala iz Madrida je nemški osrednji branilec dosegel svoj drugi gol. Tudi prvega je Rüdiger zabil Mallorci, in to prav tako na domačem Santiago Bernabeuu. Foto: Reuters

17:7 v poskusih strelov, a 5:0 v strelih v okvir vrat. Oboje za Real Madrid, ki je izrazito premoč proti Mallorci kronal šele v končnici tekme, ko je Luka Modrić s podajo iz kota našel glavo Antonia Rüdigerja za 1:0. Nemški osrednji branilec je s tem odločil tekmo v španski prestolnici in poskrbel, da bo Real Madrid ostal na vrhu lestvice tudi na začetku druge polovice španskega prvenstva, ne glede na razplet derbija 19. kroga.

Nora goleada v Gironi

Oblak je v Gironi prejel kar štiri gole iz devetih strelov okvir njegovih vrat. Foto: EPA

V Kataloniji se je ob 21.30 začel obračun Girona – Atletico Madrid, soočenje drugega in tretjega na lestvici.

Kapetan Slovenije Jan Oblak je bil premagan že po dobri minuti igre, ko ga je z zavitim strelom matiral Valery Fernandez. Na izjemen začetek gostiteljev je z izenačenjem odgovoril Alvaro Morata v 14. minuti. Premoč je Girona na veselje evforičnih tribun kronala v 26. minuti prek Savia, ki je v mrežo pospravil odbitek po predtem izjemni Oblakovi obrambi. Ko je v 39. minuti zadel še Daley Blind, je Girona povedla že s 3:1, a tekme še zdaleč ni bilo konec.

Tekma sezone za Morato

Atletico je pri življenju držal Morata, ki je v 44. minuti znižal na 2:3, v sodnikovem dodatku pa še enkrat zatresel mrežo, a je bil zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Zasedba Diega Simeoneja je po odmoru nadaljevala lov na izenačenje in v 54. minuti je Morata izkoristil podajo Rodriga de Paula v globino in s spodkopano žogo ukanil Paula Gazzanigo za 3:3.

Ivan Martin presenetil atlete in Oblaka

V preostanku drugega polčasa je bil Atletico bližje četrtemu golu, a v končnici so Katalonci znova prevzeli vajeti igre in v 91. minuti je Ivan Martin z domiselnim spodkopanim strelom pometel pajčevino iz desnega zgornjega kota Oblakovih vrat. Čeprav ga je Morata premagal kar trikrat, je bil igralec tekme vratar Girone Gazzaniga, ki je zbral kar devet strelov.

Sanjski razplet za Girono, ki je po točkah znova ujela Real Madrid, sočasno pa dvojec Barcelona-Atletico zdaj zaostaja že za ogromnih deset točk.

Girona nadaljuje sanjsko sezono in še naprej ohranja korak z madridskim Realom. V La Ligi se odvija samo še dvoboj za naslov prvaka. Foto: EPA