Clement Noel, Marco Schwarz in Dave Ryding na zmagovalnem odru. Foto: EPA

Najboljša na vrhu je ločilo 25 stotink sekunde. Noelu ni uspelo ubraniti 50 stotink prednosti pred Schwarzem in ostaja pri desetih slalomskih zmagah v karieri. Na tretje mesto se je s 15. po prvem nastopu zavihtel Britanec Dave Ryding. Zaostal je 39 stotink za Avstrijcem, ki je zmagal šestič v svetovnem pokalu.

Tri zmage ima 28-letnik v slalomu, na klasiki v Madonni di Campiglio pa je na najvišjo stopničko stopil prvič. Nazadnje je konkurenco pokoril februarja na veleslalomu v kraju Palisades Tahoe v ZDA.

Schwarz je z zmago prevzel vodstvo v seštevku slaloma in s 464 osvojenimi točkami tudi v skupnem seštevku svetovnega pokala. Za osem točk je prehitel Švicarja Marca Odermatta, ki v slalomu ne tekmuje.

Nastopi zadnjih šestih slalomistov v finalu Madonne di Campiglio

Tik pod zmagovalnim odrom je ostal Norvežan Timon Haugan, bil je za dve stotinki prepočasen za stopničke. Po prvi vožnji je bil tretji. Peto mesto je zasedel zmagovalec uvodnega slaloma v Gurglu 18. novembra Manuel Feller (+0,43).

Švicar Loic Meillard, ki je imel v prvi vožnji enak čas kot Haugen, je v finalu nazadoval na sedmo mesto, Bolgar Albert Popov pa s 4. mesta na končno 11.

Lanski zmagovalec Madonne Daniel Yule, ki je bil na progi Canalone Miramonti najboljši tudi v letih 2018 in 2020, je po petem mestu v drugi vožnji odstopil.

Marco Schwarz. Foto: AP

Peta ničla Hadalina v sezoni

Štefan Hadalin s številko 49 in Tijan Marovt s številko 51 sta bila prepočasna za uvrstitev v finale. Marovt je zaostal za 2,25 sekunde za Noelom in zasedel 36. mesto (za finale je bil prepočasen za 31 stotink), Hadalin pa 3,09 sekunde za 49. mesto med 53 uvrščenimi. To je bila njegova že peta ničla v tej sezoni. Slovenci so že na prvem slalomu v Gurglu ostali brez točk.

Trener slovenske ekipe Sergej Poljšak ni bil zadovoljen: "Za nami je še ena zelo zahtevna tekma, podlaga ni bila preprosta. Štefan je bil zelo dobro na poti do polovice proge, a je naredil preveliko napako pri vhodu v strmino, povsem izgubil ritem in ni bil blizu finala. Tijan pa je smučal dobro od starta. Do napake, ki se mu je primerila v drugem delu strmine, je bil na poti, da se prebije v finale."

To je bila zadnja tehnična disciplina za moške v tem letu. Prihodnji teden sta v Bormiu na sporedu smuk in superveleslalom.