Jan Oblak je bil v Rotterdamu enkrat premagan, kar pa ni ogrozilo zmage Atletica. Foto: Reuters

Manchester City je v predzadnjem krogu s peto zmago potrdil prvo mesto v skupini G, varovancem Pepa Guardiole bi za to zadostovala že točka.

Šeško zaradi bolečin v vratu v soboto ni igral v Bundesligi proti Wolfsburgu (poraz z 2:1), tokrat pa je dobil priložnost v zadnje pol ure.

Varovanci Marca Roseja so hitro zabili dva gola, pod oba se je po dveh napakah domače obrambe podpisal Lois Openda (v 13. in 33. minuti). To je pomenilo, da se je City v Ligi prvakov v zaostanku z dvema zadetkoma znašel prvič po letu 2018, ko ga je na domačem stadionu porazil Lyon.

Nogometaši Leipziga so po koncu tekme takole pozdravili svoje navijače na stadionu Etihad. Foto: EPA

V drugem polčasu je v 54. minuti najprej izid z levico znižal Erling Haaland, v 70. je izenačil podajalec pri prvem golu Phil Foden, končni izid pa je iz bližine postavil Julian Alvarez v 87. minuti, ko je novo podajo v statistiko vpisal Foden.

Haaland je na svoji 35. tekmi v najelitnejšem evropskem tekmovanju dosegel že 40. zadetek. Dozdajšnji rekorder Ruud van Nistelrooy je za ta dosežek potreboval 45 tekem.

4. oktobra je bilo na medsebojnem dvoboju v Nemčiji 1:3 za Angleže, Šeško je na zelenico prišel v 70. minuti. Na Etihadu je igral deset minut več, zamenjal je Opendo. Leipzig se je z dvema zmagama nad Crveno zvezdo že prej uvrstil v osmino finala.

Dva avtogola Feyenoorda

Uvrstitev med najboljših 16 moštev v Evropi je danes uspela tudi madridskemu Atleticu z Janom Oblakom na čelu, ki se je v skupini E veselil zmage v Rotterdamu. Feyenoord je premagal z 1:3.

Nizozemci so si prvi in zadnji zadetek na tekmi zabili kar sami. V 14. minuti je žoga zadela nepazljivega kapetana Lutsharela Geertruido, v svojo mrežo pa jo je v 81. minuti z glavo poslal tudi Santiago Gimenez. V 57. minuti je za Atletico s sijajnim volejem čez vratarja zadel še Mario Hermoso, za gostitelje pa Mats Wieffer v 77. minuti z glavo po podaji iz kota.

Naprej gre iz te skupine še Lazio, ki je bil v Rimu z 2:0 boljši od Celtica.

Imenitni volej Hermosa za zmago Atletica
Kylian Mbappe je PSG-ju zagotovil dragoceno točko in preprečil šele njegov drugi domači poraz v skupinskem delu Lige prvakov na zadnjih 36 tekmah. Foto: EPA

Mbappe s sporno dosojene 11-m odrešil Parižane

V najbolj izenačeni skupini F si je osmino finala z zmago na San Siru nad Milanom z 1:3 že zagotovila Borussia Dortmund. Za preostalo mesto se bodo v zadnjem krogu udarili PSG, Newcastle in Milan.

Parižani so tokrat v 98. minuti izvlekli dragoceno točko (1:1), pred domačimi navijači jih je pred porazom proti Newcastlu z 11-metrovke rešil Kylian Mbappe po igranju Tina Livramenta z roko v kazenskem prostoru in posredovanju VAR-a.

Poljski sodnik Szymon Marciniak, ki je junija sodil finale Lige prvakov, je po ogledu videoposnetka presodil, da po poskusu podaje Ousmaneja Dembeleja posredovanje gostujočega branilca pred vrati ni bilo pravilno, čeprav ga je žoga najprej zadela v telo in šele nato v roko.

Za srake, ki so prejšnji mesec doma zmagale s 4:1, je predtem po odbiti žogi iz bližine mrežo zatresel švedski napadalec Alexander Isak v 24. minuti.

Varovanci Luisa Enriqueja so sicer proti vratom tekmecev sprožili kar 31 strelov, Newcastle le pet. Razmerje v strelih v okvir vrat je bilo 7:2. Večkrat se je izkazal Newcastlov vratar Nick Pope.

Čez dva tedna bo PSG gostoval v Dortmundu, z zmago bi zasedel prvo mesto v skupini. Newcastle pa bo doma pričakal Milan. Francozi imajo dve točki več kot Angleži in Italijani.

Slavje nogometašev Borussie Dortmund v Milanu. Foto: Reuters

Milan začel z zapravljeno 11-metrovko in končal s porazom

Tekma v Milanu se je za rdeče-črne že slabo začela, saj je v 6. minuti po igranju z roko vratar Dortmunda Gregor Kobel ubranil slabo izvedeno 11-metrovko Olivierju Giroudu. Na drugi strani je bil štiri minute pozneje po prekršku Davideja Calabrie z bele pike uspešen Marco Reus in povedel goste v vodstvo.

Še pred koncem prvega polčasa je izenačil Samuel Chukwueze (37.), a sta v drugem polčasu za BVB zadela še 19-letni Anglež Jamie Bynoe-Gittens z nizkim strelom z roba kazenskega prostora v 59. in rezervist Karim Adeyemi v 69. minuti ter poskrbela za veliko zmago Porurcev, ki so tri točke osvojili tretjič zapored.

Ob koncu tekme se je po enkrat na vsaki strani stresel še okvir vrat. Luki Joviću je po strelu z glavo veselje preprečila vratnica, Niclasu Füllkrugu pa prečka.

Joao Felix je odločil zmagovalca v Barceloni. Foto: EPA

Portugalca zadela za zmago Barcelone nad Portom

V skupini H je v osmino finala napredovala Barcelona, ki je na olimpijskem stadionu v katalonski prestolnici z 2:1 ugnala Porto. Gostje so povedli prek Pepeja v 30. minuti, njihovo veselje pa je trajalo vsega dve minuti, saj je bil na drugi strani natančen Portugalec Joao Cancelo, ki je preigral Joaa Maria in z lepim zavitim strelom poslal žogo v zgornji kot.

Zmagoviti gol je v 57. minuti po podaji Cancela prispeval njegov rojak Joao Felix, ki je takoj na začetku drugega polčasa stresel še prečko. Zanimivo je, da sta oba Barcelonina strelca mladinska leta preživela pri Portovem največjem tekmecu Benfici.