Sebastian Foss-Solevaag, Thea Louise Stjernesund, Fabian Wilkens Solheim in Kristina Riis-Johannessen so se veselili zlata. Foto: EPA

Brona so se veselili Nemci, ki so v malem finalu za 12 stotink sekunde ugnali branilce naslova iz Areja 2019 Švicarje.

Dvoboj Slovenije in Švedske na ekipni tekmi

V prvem dvoboju Slovenije in Švedske je Sara Hector za 20 stotink prehitela Slokarjevo. To je bil tudi najhitrejši dvoboj osmine finala. Ažnoh je nato za sedem stotink ugnal Mattiasa Roenngrena. Estelle Alphand je bila pet stotink hitrejša od Bucikove, Kristoffer Jakobsen pa za 38 stotink od Dvornika.

Švedska je na ekipnih tekmah na svetovnih prvenstvih osvojila že šesto kolajno, s čimer se je izenačila z rekorderko Avstrijo.

Znova nekaj zmede v finalu

Norvežani so v polfinalu poskrbeli za senzacijo, ko so izločili Švicarje za pičli dve stotinki na podlagi skupnih časov po izenačenem izidu 2:2. Švedska pa je izločila Nemčijo za 43 stotink za skandinavski finale.

V velikem finalu je bilo po torkovem posamičnem paralelnem veleslalomu, na katerem so podelili zlati kolajni obema finalistkama, znova nekaj zmede.

Prvi moški dvoboj Sebastian Foss-Solevaag – Kristoffer Jakobsen so ponovili, ko je Šved za malenkost zašel na Norvežanovo progo, Jakobsen se je ustrašil in odstopil. Ponovljeni dvoboj je pripadel Norvežanu. Norveška je nato slavila s 3:1 za prvo zlato na ekipnih preizkušnjah.