Nemški kadeti so prvič v zgodovini postali svetovni prvaki. Foto: EPA

Nemci so tako le dočakali naslov med kadeti. Leta 1985 so bili Zahodni Nemci srebrni, združeni Nemci pa bronasti v letih 2007 in 2011. Bronasto medaljo so na 19. svetovnem prvenstvu za nogometaše do 17 leta osvojili Malijci, ki so v petek suvereno s 3:0 premagali Argentince.

Brunner z 11 m Nemce povedel v vodstvo
Nemški mladi nogometaši so bili v prvem polčasu boljši nasprotnik, priigrali so si zrelejše priložnosti od Francozov, že v 4. minuti je mrežo sicer zatresel Paris Brunner, a je bil zadetek razveljavljen. Ključni trenutek je nastopil v 25. minuti, ko je branilec Aymen Sadi v kazenskem prostoru podrl nemškega napadalca Bilala Yalcinkayo. Glavni sodnik Espen Eskås je po ogledu posnetka VAR pokazal na belo točko, s katere je bil natančen Brunner. Ta je vratarja
Paula Argneyja s strelom v levo poslal v napačno smer.

Mathis Amougou je v 85. minuti izenačil izid na 2:2 in izsilil 11-metrovke, kjer pa s soigralci ni uspel Franciji prinesti še drugi naslov svetovnega prvaka - prvega po letu 2001, ko so galski petelini na Trinidadu in Tobagu v finalu s 3:0 ugnali Nigerijo. Foto: EPA

Dva zadetka na uvodu drugega polčasa
Z minimalno prednostjo so Nemci tudi odšli na odmor, na uvodu drugega polčasa pa so vodstvo hitro podvojili. Po hitrem protinapadu in slabem posredovnju francoske obrambe ob predložku z desne strani, je iz mrtvega kota z leve zadel Noah Darvich. A že takoj po prejetem zadetku so se galski petelinčki pobrali, z lepim prodorom po levi strani je z diagonalnim strelom zadel Saimon Bouabre.

Nemci od 69. minuti z igralcem manj
Francozi so zaigrali precej bolje, že nekaj trenutkov pozneje so imeli sijajno priložnost za izenačenje, Yvann Titi je sprožil z glavo po predložku iz kota, njegov poskus je s parado ubranil Konstantin Heide. Od 69. minute so nato Nemci igrali brez izključenega Winnersa Osaweja, ki si je zaradi grobega prekrška prislužil še drugi rumeni karton (prvega je prav tako zaradi nevarnega štarta prejel v prvem polčasu).

Amougou izenačil na 2:2
Francozi so iskali izenačujoči zadetek, našli so ga v 85. minuti, potem ko so lepo izigrali nemško obrambno vrsto. Po desni strani je v kazenski prostor lepo prodrl Tidiam Gomis in z nizko podajo pred golom zaposlil Mathisa Amougouja, ki iz neposredne bližine ni imel težkega dela. 2:2!

Kabar odločil v šesti seriji
Ker se do konca rednega dela - ta je bil podaljšan za 10 minut - izid ni več spremenil, so o svetovnemu prvaku odločale 11-metrovke. Ekipi sta bili izenačeni tudi v prvih petih serijah (obe ekipi sta zapravili po dva strela), v šesti seriji je naslov Nemcem prinesel Almugera Kabar, potem ko je Heide ubranil slab poskus Gomisu.