Miha Zajc je v zadnjem mesecu v izjemni formi. Znova je bil na pravem mestu v 53. minuti. Foto: SŽ Olimpija

Zmaji so zmagali tretjič zapored v vseh tekmovanjih, sicer pa drugič v razširjenem avstrijskem tekmovanju, v katerem so trenutno deveti, imajo pa 13 točk naskoka pred Dunajčani, ki so že na mestu zunaj deseterice. Šest jih neposredno napreduje v končnico, štirje pa bodo igrali dodatne kvalifikacije. Hkrati so Ljubljančani Asiagu pošteno priprli vrata v nadaljnje tekmovanje.

Zelo zgoščen spored tekem je pustil posledice. Zaradi poškodb so manjkali Aljoša Crnovič, Rok Kapel, Luka Kolin, Nejc Stojan, Jaka Šturm in Jaka Sodja, zaradi bolezni pa Maris Bičevskis in Taneli Ronkainen.

Asiago po 28 minutah vodil s 3:0

V prvi tretjini so bili podjetnejši gostitelji, ki so si pripravili nekaj lepih priložnosti. Razpoložen je bil v ljubljanskih vratih Lukaš Horak, ki pa je v 18. minuti le klonil, ko ga je v protinapadu premagal Michelle Marchetti. Češki čuvaj mreže je prvi poskus ustavil, toda domači napadalec je v mrežo pospravil odbito ploščico. Zmaji so imeli minuto in pol v uvodni tretjini dva igralca več, toda številčne prednosti niso izkoristili.

Lukaš Horak je zbral 32 obramb. Večkrat je odlično posredoval po samostojnih prodorih gostiteljev. Foto: SŽ Olimpija

Asiago je odigral odlično prvo polovico druge tretjine in v 28. minuti je po zadetkih Alexandra Ierulla in Williama Rapuzzija povedel že s 3:0. Zaključek tretjine je pripadel Olimpiji. Najprej je Ville Leskinen na začetku 39. minute zadel, ko sta imeli obe ekipi na ledu po štiri igralce in je odbiti plošček spravil ob Marcu de Filippu v mrežo, 33 sekund pred koncem tretjine pa je Finec ob "power playu" – zmaji so izkoristili enega od sedmih, Asiago pa je le enkrat igral s hokejistom več – zadel še z razdalje.

Ćosić izenačil, Zajc pa zadel za zmago

Takoj na začetku tretjine je Trevor Gooch po hitrem prodoru izenačil, gostitelji so hitro spet povedli, ko je 35 sekund zatem Emil Oskanen zadel za 4:3, vendar so imeli zadnjo besedo na dvoboju gostje. Najprej je deset minut pred koncem Jan Ćosić spretno podstavil palico po strelu Žige Mehleta, preobrat pa sta po še enem odbitku dokončala Miha Zajc in Gooch v 53. minuti.

V nedeljo Olimpija gostuje v Gradcu, ki je na zadnjem mestu in nima možnosti za končnico. Naslednji teden bodo kar tri tekme v Tivoliju (Pustertal, Vorarlberg in Innsbruck).