Zaradi slabe organizacije tekme mora Mura v blagajno krovne zveze nakazati 3750 evrov. Najvišja denarna globa v NZS-jevih tekmovanjih sicer znaša 30 tisoč evrov. Foto: Aleš Cipot/Fotolens/BoBo

Hrvat Tin Matić je Florijana Raduho prvič premagal v 51. minuti, ko je po podaji Marka Brkljače zadel iz voleja. Šest minut pozneje je sledil mojstrski in izjemno natančen strel z dvajsetih metrov za 2:0. Aluminij je imel ob izteku rednega dela priložnost za nov zadetek, potem ko je Loren Maružin po ukradeni žogi stekel pred vrata Raduhe, toda njegov strel ni bil dovolj natančen.

Mura je sprožila 17 strelov, pet v okvir vrat, a je bil Lan Jovanović (prvič je svojo mrežo ohranil nedotaknjeno) vedno na mesto. S parado se je izkazal predvsem v 75. minuti, ko je ustavil poskus Tilna Ščernjaviča. Aluminij je na domačem igrišču tako prekinil niz štirih porazov.

Kazen tudi za Muro
Potem ko je disciplinski sodnik Nogometne zveze Slovenije Boštjan Jeglič Mariboru po incidentu v Murski Soboti, v katerem je bilo zaradi odvrženega pirotehničnega eksploziva na igrišče poškodovanih sedem ljudi, naložil 25.000 evrov kazni, štiri domače tekme igranja pred praznimi tribunami, tekmo pa registriral s 3:0 v korist Mure, je danes kazen doletela še Muro. Zaradi nešportnega in neprimernega vedenja navijačev, večkratnega metanja petard, žaljivega skandiranja in pomanjkljive organizacije mora mora plačati 3750 evrov kazni.

Razvpiti incident se je zgodil v 58. minuti tekme 21. kroga Prve lige med Muro in Mariborom, ko je s sektorja navijačev Maribora neznanec odvrgel močno pirotehnično sredstvo, ki je poškodovalo šest članov domačega nogometnega kluba in mladega pobiralca žog. V trenutku incidenta in posledične prekinitve tekme na Fazaneriji je Maribor sicer vodil z 2:0.

Matić z lepima zadetkoma Aluminij popeljal do zmage nad Muro

Sorodna novica Tekma registrirana s 3:0 za Muro, Mariboru kazen 25.000 evrov

PRVA LIGA TELEMACH, 24. KROG

ALUMINIJ – MURA 2:0 (0:0)
Matić 55., 61.

Aluminij: L. Jovanović, Jovan (82./Kosi), Koblar, Zeljković, Martić, Brkljača, Pišek, S. Jovanović (71./Gorenak), Baskera (71./Kljun), Susso (78./Maružin), Matić (78./Tanyi).

Mura: Raduha, Pucko (71./Turudija), Sadriu, Tripi, Ščernjavič, Antolin (71./Kiziridis), Kurtović.

Vidovšek podaljšal pogodbo do poletja 2026

Olimpija je po branilcu Marcelu Ratniku podaljšala pogodbo še z Matevžem Vidovškom. 24-letni vratar, ki trenutno še okreva po poškodbi, je podpisal pogodbo do poletja 2026 z možnostjo podaljšanja še za eno leto.