Mathias Lessort je bil najzaslužnejši za veliko zmago Partizana. Foto: Liga ABA/Dragana Stjepanović

28. novembra je bila Crvena zvezda boljša z 90:74, tudi tokrat pa so rdeče-beli začeli sijajno. Po nekaj slabših predstavah v Evroligi so bili motivirani. Odlični Facundo Campazzo je dve minuti pred odmorom poskrbel za najvišjo prednost Crvene zvezde (28:48). Izbranci Duška Ivanovića so na odmor odšli s 14 točkami naskoka (34:48).

Tretjo četrtino je Partizan končal z delnim izidom 12:4 in po 30 minutah je ujel priključek (63:66). Mathias Lessort je zadnjo četrtino odprl z zabijanjem. To je dvignilo glasne navijače na noge in črno-beli so si z delnim izidom 13:0 zagotovili odločilno prednost. Zvezda v uvodnih petih minutah in 15 sekundah zadnje četrtine ni dosegla niti točke.

Udarni trio Partizana je bil neustavljiv. Lessort je bil najboljši strelec tekme s 27 točkami, zadel je 15 od 21 prostih metov. Zach Leday je dosegel 17 točk, Dante Exum pa 15. Campazzo je bil z 21 točkami najboljši pri Crveni zvezdi.

Štark Arena bo v naslednjih enajstih dneh gostila še štiri izjemno zanimive tekme. Foto: Liga ABA/Dragana Stjepanović

Obradović: Takih navijačev nima nihče v Evropi
"Zelo zadovoljen sem z igro v drugem polčasu. V 18. minuti smo zaostajali za 20 točk, na koncu pa smo bili boljši za 11 točk. Proti močnemu tekmecu nam je uspel zasuk za 31 točk. V Ligi ABA vodimo in upam, da si bomo zagotovili prednost domačega igrišča. Tudi v Evroligi imamo usodo v svojih rokah, a razpored je zares naporen v naslednjih tednih. Navijači nas nosijo že vso sezono, bili so v Milanu in Bologni. To zmago smo poklonili njim. Takih navijačev nima nihče v Evropi, niti približno," je bil na novinarski konferenci zelo dobro razpoložen trener Partizana Željko Obradović.