Verstappen v sezoni 2023 vodil kar tisoč krogov

26-letni Nizozemec je slavil 54. v karieri in je tako na večni lestvici prehitel Sebastiana Vettla. Pred njim sta še Lewis Hamilton (103) in Michael Schumacher.

Max Verstappen. Foto: Reuters

Za ljubitelje statistike v formuli ena je Nizozemec poskrbel še za dva dodatna rekorda: postal je prvi dirkač, ki je bil v vodstvu dirk več kot 1000 krogov, poleg tega pa je popravil odstotek krogov, ko je vodil na dirkah, na 75. Prejšnjega je imel še iz davnega leta 1963 Jim Clark (71).

"Izjemna sezona. V zadnjem krogu sem se počutil zelo čustveno, saj sem bil zadnjič v dirkalniku, ki je poskrbel za toliko uspehov. Ponosen sem, da sem dobil tudi zadnjo dirko, velika zahvala gre moji ekipi Red Bull, za nami je preprosto čudovito leto. Kaj podobnega bo zelo težko ponoviti, a smo seveda vsi zelo uživali v tem, kar smo počeli," je dejal Verstappen.

Drugi je bil Charles Leclerc (Ferrari) in tretji George Russell (Mercedes).

Verstappen zmagal tudi ob koncu sezone

Mercedes ugnal Ferrari za tri točke

Zadnja dirka je odločala o drugem mestu v seštevku konstruktorjev. To je pripadlo Mercedesu, ki je za tri točke ugnal Ferrari. Italijanski ekipi ni pomagalo niti drugo mesto po pogumni vožnji Leclerca. Russell je namreč napredoval za eno mesto, na tretje, ker je Perez dobil petsekundni pribitek zaradi trčenja z Landom Norrisom, zaradi česar je bil na koncu četrti. Pomagal pa je tudi Hamilton z devetim mestom.

"Zelo smo garali za to drugo mesto. Mislim, da smo si zaslužili kakšno pijačo danes zvečer," je dejal Russell. Ob tem boju za konstruktorsko drugo mesto velja dodati, da je prvak sam dosegel več točk kot oba Mercedesova dirkača skupaj.