Dušan Vlahović je dosegel zadetek na zadnjih petih tekmah. Foto: EPA

Pot do zmage Torinčanov na stadionu Via del Mare ni bila lahka. V prvem polčasu zadetkov ni bilo. Po uri igre je po protinapadu močno streljal Kenan Yildiz, vratar Wladimiro Falcone je žogo odbil. Andreas Cambiaso je z leve strani poslal žogo v sredino kazenskega prostora, Vlahović pa je z volejem z levico pospravil žogo pod prečko.

Devet minut zatem je Filip Kostić z desne strani poslal natančen predložek pred vrata, Weston McKennie je streljal z glavo, Vlahović pa je žogo tik pred golovo črto potisnil v mrežo. Končni izid je pet minut pred koncem postavil branilec Gleison Bremer z glavo po podaji s prostega strela.

Noah Okafor je bil junak v Vidmu. Foto: EPA

Milan se je izvlekel v Vidmu
V soboto zvečer je Udinese izgubil proti Milanu z 2:3, potem ko je še sedem minut pred koncem vodil z 2:1.

Obračun so uspešneje odprli gosti in v 31. minuti povedli z golom Rubena Loftus-Cheeka, v 42. minuti pa je izid poravnal Lazar Samardžić. Florian Thauvin je v 62. minuti Videmčane popeljal v vodstvo, v 83. minuti pa je izid z glavo poravnal Luka Jović po podaji Olivierja Girouda. Zmagoviti gol za goste je dosegel Noah Okafor v 93. minuti po novi podaji Girouda. Sandi Lovrić je pri Videmčanih igral vso tekmo, Jake Bijola pa ni bilo zaradi poškodbe.

Ljubljenec navijačev Rome Daniele De Rossi, ki je na 459 tekmah dosegel 43 golov v Serie A, je v torek nasledil Joseja Mourina na klopi. Foto: EPA

Domači navijači z rasističnimi žaljivkami obsuli vratarja Maignana
Tekma v Vidmu pa je bila nekaj časa tudi prekinjena, saj so domači navijači z rasističnimi žaljivkami obsuli vratarja Milana Mika Maignana, ki je po vodilnem golu Milana tudi jezno odšel z igrišča, nato ga je soigralcem le uspelo umiriti. Francoz je sicer že v uvodu tekme sodnike opozarjal na neprimerne vzklike.

De Rossi debitiral z zmago
Roma je ugnala Verono z 2:1. Za ekipo, ki jo je po slovesu Joseja Mourinha vodil Daniele De Rossi, sta že v prvem polčasu zadela Romelu Lukaku in Lorenzo Pellegrini. V drugem delu je Milan Đurić zapravil enajstmetrovko za znižanje, Michaele Folorunsho vseeno dosegel častni gol za Verono.