Luka Božić je bil najboljši igralec tekme pred 5500 gledalci. Foto: Zadar/Zvonko Kučelin

Košarkarji Zadra so neposredni tekmeci zmajev v boju za boljše izhodišče pred končnico Jadranske lige. Na prvem medsebojnem obračunu sezone v Stožicah so Zadrčani slavili z 79:73, danes pa je bila pot do zmage še lažja.

Zadar je povedel z 8:0. Prednost je povišal na +10 (19:9) in jo tudi brez težav ohranjal (21:11; 23:13). V drugi četrtini je prednost povišal na +12 (25:13). Zadar je vodil za devet točk (31:22), Olimpiji pa se je z delnim izidom 0:5 uspelo približati na štiri točke zaostanka (31:27). Luka Božić je s tremi trojkami znova prinesel Zadru prednost +10 (40:30). Ta se ni ustavil, vodstvo je povišal na +17 (47:30).

Prevlada Zadra se je nadaljevala tudi v uvodu drugega polčasa, prednost so višali iz minute v minuto, po zabijanju Daria Drežnjaka je trener Cedevite Olimpije Zoran Martić posredoval z minuto odmora, saj je Zadar vodil za 23 točk (56:33). Posvet ni ustavil gostiteljev, povedli so za 25 točk (60:35). Olimpija je odgovorila s serijo 0:5 (60:40). Toda Zadar je hitro znova prevzel nadzor nad igro, povedel je za 26 točk (66:40). Ob koncu tretje četrtine je prednost znašala že 27 točk (70:43; 72:45).

Cedevita Olimpija je v zadnji četrtini zaigrala bolje, tri minute pred koncem se je približala Zadru na 14 točk zaostanka (79:65), a je ta tekmo končal s +23 (88:65).

Luka Božić je za zmagovalce dosegel 26 točk, osem podaj in sedem skokov. Aleksander Šaškov je pri zmajih dosegel 15 točk in 12 skokov.

Martić: Bili so za razred boljši od nas
Zaslužena zmaga Zadra. Bili so za razred boljši od nas. Predvsem so nas uničili z metom iz razdalje, kar sicer ni njihova največja kvaliteta. Ob 20 izgubljenih žogah nismo imeli možnosti vrnitve,” je bil razočaran trener Olimpije Zoran Martić.